TRKA ZA TITULU ULAZI U FOTO-FINIŠ: Bajern kiksnuo protiv fenjeraša u meču za infarkt, Borusija je i dalje u trci!
Fudbaleri Bajerna, Foto: EPA/Philipp Guelland

Bundesliga, 31. kolo

Fudbaleri Nirnberga čak su mogli i da slave nad Bavarcima da je Tim Lejbold bio precizan sa bele tačke u 91. minutu

Fudbaleri Bajerna iz Minhena odigrali su samo 1:1 na gostovanju pretposlednjeplasiranoj ekipi Bundeslige Nirnbergu u 31. kolu, i tako dodatno zakomplikovali šampionsku trku sa Borusijom iz Dortmunda.

Posle njenog kiksa, poraza od Šalkea u derbiju Rura sa 4:2, kiksnuli su i Bavarci..

Delovalo je da je sve rešeno te da će Bajern laganom i rutinskom pobedom u Nirnbergu potvrditi šampionsku titulu, ali to se nije desilo.

Tim koji je već prežaljen za prelazak u Cvajtu ozbiljno je namučio ekipu Nika Kovača, čak bio i pred pobedom, ali je u 91. minutu promašio penal koji bi im održao tračak nade da mogu da se dokopaju opstanka.

Mateus Pereira je u 48. minutu doneo prednost ekipi Nirnberga, ali je Serž Gnabri, koji je ušao sa klupe, uspeo da u 75. postigne gol za ovaj ipak vredan bod.

Tim Lejbold je tragičar ovog meča, jer je u nadoknadi imao priliku da se penala donese pobedu svom timu, ali je bio neprecizan.

Borusija je sada na svega dva boda iza Bajerna, a razlika je mogla da bude na tri kola pred kraj verovatno i nedostižnih četiri boda.

Bundesliga, 31. kolo:

Petak:

Augsburg – Leverkuzen 1:4 (1:1) (Danso 12 – Foland 15, Haverc 48, Tah 60, Brant 90)

Subota:

Dortmund – Šalke 2:4 (1:2) (Gece 14, Vicel 84 – Kaliđuri 18p, 62, Sane 28, Embolo 86)

Ajntraht – Herta 0:0

Fortuna – Verder 4:1 (2:1) (Raman 1, Karaman 23, Henings 56, Zutner 73 – Kruse 28p)

Hanover – Majnc 1:0 (0:0) (Vejdant 60)

Lajpcig – Frajburg 2:1 (1:0) (Verner 19, Forsberg 78p – Grifo 66)

Štutgart – Menhengladbah 1:0 (0:0) (Donis 56)