MAKSA I DRUGARI PROKOCKALI DAR SA NEBA: Hetafe je imao sve, ali se okliznuo! Rajo Valjekano ponizio Real!
Nemanja Maksimović će morati još da se potrudi za Ligu šampiona, Foto: EPA/Javier Lizon

primera, 35. kolo

Sevilja ostaje peta na tri kola do kraja, Hetafe ima isti broj bodova na četvrtom mestu!

Fudbaleri Eibara pobedili su na gostovanju Valensiju rezultatom 1:0 u 35. kolu Primere.

Srpski golman Marko Dmitrović našao se među stativama gostujuće ekipe i uspeo je da sačuva mrežu na nezgodnom terenu.

Eibar je bio potpuno ravnopravan rival, imali su čak više šuteve i veći posed, i na kraju im se to isplatilo. Karles je u 93. minutu postigao jedini pogodak i time je doneo tri boda ekipi.

Na tri kola do kraja Valensija ima 52 boda i nalazi se na šestom mestu, dok je Eibar deveti sa 43.

U narednom kolu ekipa sa "Mestalje" gostuje Ueski, dok Eibar čeka Betis.

Slavila je i Đirona protiv Sevilje
Slavila je i Đirona protiv Sevilje foto: EPA

Ekipa Đirone je na svom stadionu dočekala Sevilju i slavila 1:0 pa je tako nanela težak udarac Andalužanima u borbi za mesto koje vodi u Ligu šampiona.

Đirona došla do prednosti u 62. minutu, a Portu je bio strelac.

Sevilja nije uspevala da stvori ozbiljniju šansu pred golom rivala u nastavku, u petom minutu nadoknade su ostali i sa igračem manje, jer je Banega zaradio direktan crveni karton. Sevilja ostaje peta na tri kola do kraja, Hetafe ima isti broj bodova na četvrtom mestu, ali i utakmicu manje.

Đirona je ostvarila bitan trijumf u borbi za opstanak, sada su prvi iznad crte sa dva boda više od Valjadolida.

A, onda, kada je Hetafe trijumfom mogao da se odvoji na tri boda tri kola pre kraja u odnosu na Andalužane, dogodio se neplaniran poraz.

Real Sosijedad je bio bolji od Nemanje Maksimovića i njegovih saigrača, pa je na taj način ovaj maleni klub iz Madrida, koji nikad ranije nije ni sanjao o četvrtom mestu i borbi za Ligu šampiona, ispustio priliku da iskoristi dar sa neba.

Momci iz San Sebastijana slavili su sa 2:1 (1:0), a strelci su bili Vilijan Žoze sa penala u 21. minutu i Mikel Ojarzabal u 53, dok je počasni pogodak za goste bio delo Samuela Saiza u sam smiraj meča.

U četvrtom susretu nedeljnog programa Viljareal i Ueska odigrali su nerešeno rezultatom 1:1.

Momenat sa tog meča koji će ostati upamćen je definitivno rabona Pabla Formalsa iz 30. minuta za 1:0.

Izjednačio je Ezekijel Avila u 78.

U poslednjem meču dana, Rajo Valjekano je sa 1:0 šokirao Real Madrid.

Jedini gol bio je delo Embarbe sa bele tačke u 23. minutu.

Ovim iznenađujućim trijumfom, Rajo je uspeo da ostavi teorijske šanse da se u poslednja tri kola dokopa opstanka u elitnom rangu, ali kako bi to učinio mora da ostvari sva tri trijumfa, a da se nada kiksevima Đirone i Valjadolida.

Real će sezonu sigurno završiti na trećem mestu, ne može ni gore - ni dole...

Primera, 35. kolo:

Subota:

Atletik Bilbao – Alaves 1:1 (1:1) (Benjat 41 - Baston 45) Atletiko M – Valjadolid 1:0 (0:0) Fernandes 66ag

Leganes – Selta 0:0

Barselona – Levante 1:0 (0:0) (Mesi 62)