KOMPJUTER DONOSI TITULU MANČESTER SITIJU: Aguero i tehnologija junaci Građana, De Hea poklonio bod Čelsiju!
Džejmi Vardi je postigao dva gola na meču sa Arsenalom, Foto: EPA/Peter Powel

premijer liga, 36. kolo

Arsenal je u „slobodnom padu“, pa je posle Kristal Palasa i Vulverhemptona, uspeo da primi tri gola i od Lestera

Objavljeno: 20:23h

Lester je u 36. kolu Premijer lige savladao Arsenal sa 3:0, što im je bio treći uzastopni prvenstven poraz.

U završnici sezone, kada se biju odlučujuće bitke za plasman u Ligu šampiona, Emerijeva ekipa je u „slobodnom padu“, pa je posle Kristal Palasa i Vulverhemptona, uspela da primi tri gola i od Lestera.

Održavale su „tobdžije“ rezultat do 59. minuta kada je Medison centrirao, a Tilemans ostao bez čuvara i glavom poslao loptu u mrežu.

„Lisice“ su pobedu potvrdile u finišu utakmice, sa dva gola Džejmija Vardija. U 86. minutu Vardi je pobegao odbrani protivnika, odigrao dupli pas sa prečkom i povećao na 2:0, a u petom minutu nadoknade vremena Pereira je asistirao, a Vardi pogodio za konačnih 3:0.

Posle trećeg uzastopnog poraza Arsenal je pao na peto mesto sa 66 bodova, samo dva više od šestoplasiranog Mančester Junajteda koji ima i utakmicu manje.

U ubedljivo najbitnijem i najčekanijem meču današnjeg programa, Mančester Siti je sa 1:0 uz mnogo muke slavio nad Barnlijem u gostima i na taj način opet pobegao Liverpulu na samo dva kola pred kraj lige.

Pogodak je postigao Serhio Aguero u 63. minutu i to posle asistencije gol tehnologije, koja je priznala gol, iako je lopta tek za dva, tri centimetra prešla liniju.

U derbiju dana, Mančester junajted i Čelsi su odigrali nerešeno rezultatom 1:1.

Iako su Crveni đavoli imali prednost od 1:0 golom Huana Mate iz 11. minuta, Markos Alonso je u 43. iskoristio katastrofalnu reakciju Davida de Hee posle Ridigerovog šuta i smestio loptu u mrežu iz mrtvog ugla uz pomoć stative.

Zbog ovog rezultata zadovoljniji su gosti, koji su se odaljili od Arsenala na dva, dok su ostali udaljeni od Mančestera za u ovo doba sezone velika tri boda.

PREMIJER LIGA, 36. KOLO

Nedelja:

Lester – Arsenal 3:0 (0:0) (Tilemans 59, Vardi 86, 90+5)

Barnli - Mančester Siti 0:1 (0:0) (Aguero 63)

Mančester Junajted – Čelsi 1:1 (1:1) (Mata 11 - Alonso 43)

Petak: Liverpul – Hadersfild 5:0 (3:0) Keita 1, Mane 23, 66, Salah 45+1, 83

Subota: Totenhem – Vest Hem 0:1 (0:0) (Antonio 67)

Kristal Palas – Everton 0:0 (0:0)

Fulam – Kardif 1:0 (0:0) (Babel 79)

Sautempton – Bornmut 3:3 (1:2) (Long 12, Vord-Praus 55, Target 67 -- Gosling 20, VIlson 32, 86)

Votford – Vulverhempton 1:2 (0:1) (Grej 49 -- Himenes 41, Žota 77)

Brajton – Njukasl 1:1 (0:1) (Gros 75 -- Peres 18)