Napoli overio Ligu šampiona, Frozinone sprema pasoš za Seriju B! Torino pregazio Milan! Lacio gleda ka Evropi
Napoli je ostvario pobedu nad Frozinoneom, Foto: EPA

serija a, 34. kolo

Fudbaleri Napolija pobedili su na gostovanju Frozinone rezultatom 2:0, u 34. kolu Serije A.

Izabranici Karla Ančelotija do 21. trijumfa u sezoni došli su golovima Mertensa u 19. i Junesa u 49. minutu.

Frozinone se polako oprašta od italijanskog šampionata, pošto imaju deset bodova manje od Udinezea, koji ima utakmicu manje, na četiri kola do kraja.

Napoli je siguran na drugom mestu i u narednom kolu čekaju Kaljari, dok Frozinone gostuje Sasuolu.

U drugom i trećem duelu dana, Spal i Đenova, odnosno Kjevo i Parma podelili su plen identičnim rezultatima - 1:1.

Kjevo se na taj način, koliko-toliko časno oprostio od jedne od najgorih sezona otkako su prvi put ušli u Seriju A.

Fudbaleri Lacija pobedili su u gostima Sampdoriju sa 2:1 u četvrtoj utakmici dana.

Lacio je na gostovanju slavio golovima Felipea Kasijeda u trećem i 19. minutu, dok je strelac jedino pogotka za Sampdoriju bio Fabijo Kvaljarela u 57.

Sampdorija je meč završila s desetoricom igrača, pošto je Gaston Ramires u 43. dobio drugi žuti karton.

Sergej Milinković-Savić je povređen, pa nije igrao za ekipu iz Rima.

Lacio je sedmi na tabeli sa 55 bodova, jedan manje od Atalante na šestom, dok je Sampdorija deveta sa 48.

U poslednjem meču dana, Torino je slavio nad Milanom sa 2:0.

Prvi pogodak postigao je Andrea Beloti iz penala u 58. minutu, da bi konačan rezultat postavio Berenger u 69. minutu.