BARSELONA JE ŠAMPION ŠPANIJE: Mesi i drugari odbranili titulu! Atletiku Pirova pobeda autogolom!
Lionel Mesi - momenat kada postiže gol titule vredan, Foto: AP

PRIMERA, 35. KOLO

Objavljeno: 22:41h

Barselona je drugi put uzastopno, 26. u istoriji, osvojila špansku Primeru, osmu u poslednjih 11 godina. Učinila je to jer je tri kola pre kraja šampionata, pobedom nad Levanteom od 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je (ko bi drugi) Leo Mesi koji je u 62. minutu bio precizan na asistenciju Artura Vidala posle pravog malog hrkljuša u šesnaestercu tima koji se do tog momenta branio na sjajan način.

Barsa sada ima devet bodova viška u odnosu na Atletiko, ali i bolji međusobni skor, pa čak ni u slučaju sva tri poraza ekipe sa Nou Kampa, Jorgandžije ne bi imale ni teoretske šanse da se domognu titule, koju su upravo oni pre nekoliko godina oduzeli Mesiju i drugarima u poslednjem kolu na ovom istom stadionu.

U prvom meču dana fudbaleri Atletik Bilbaa i Alavesa igrali su nerešeno rezultatom 1:1, u 35. kolu Primere.

Atletik je vodio u baskijskom derbiju u Bilbau od 41. minuta golom Benjata Ečeberije, a Alaves je izjednačio u 45. pogotkom Borhe Bastona.

Sada Atletik Bilbao ima 50 bodova i zauzima sedmo mesto, koje vodi u Ligu Evrope, dok je Alaves osmi sa tri boda manje.

Atletiko Madrid pobedio je Valjadolid sa 1:0. Malo je falilo da utakmica bude završena bez golova. Da ne bude tako pobrinuo se Fernandez koji je u 66. minutu postigao autogol i tako doneo tri boda Madriđanima.

Leganes i Selta su u trećem meču dana odigrali bez golova.

Barsa u večernjem terminu pobedom stiže do titule u Primeri!