ZVEZDA NA KORAK OD TITULE: Dva penala u Večitom derbiju, Partizan će morati ozbiljno da se pobije za Evropu!
Crvena zvezda - Partizan, Foto: Starsport©

plej-of superlige, 3. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš lajv-blog...

U 33. kolu Superlige, 3. kolu njenog plej-ofa, odigran je 160. Večiti derbi. Crvena zvezda je slavila sa 2:1 nad Partizanom.

To znači da su crveno-beli sada opet na +6 u odnosu na Radnički, koji mora da čeka na tri njihova kiksa u poslednja četiri kola, dok je Partizan pao na katastrofalno peto mesto za tim takvog renomea.

Strelac prvog pogotka bio je El Fardu Ben, iako je delovalo kao da nećemo videti nijedan gol. Igrao se 60. minut, a precizan je bio sa bele tačke, posle penala koji je upravo nad njim napravio Slobodan Urošević.

Isti igrač crno-belih je loše reagovao i kod drugog gola, doduše uz malu pomoć Strahinje Pavlovića, kada je Aleksa Vukanović odlično dočekao centaršut Mirka Ivanića.

Počasni pogodak za crno-bele postavio je Rikardo Gomeš, takođe sa bele tačke.

Ovaj rezultat znači da će crno-belima, ako ostanu petoplasirani na tabeli, biti neophodno da kroz kup, ulaskom u polufinale, izađu u evrokvalifikacije za narednu sezonu.

KRAJ MEČA! Zaslužena pobeda Crvene zvezde i veliki korak ka tituli!

94' Strahinja Pavlović je dobio drugi žuti, tačnije crveni karton. Drugi nastup u derbiju želeće što pre da zaboravi.

90' RIKARDO GOMEŠ SMANJUJE NA 2:1 SA BELE TAČKE! Po sredini gola. Borjan je uzeo loptu i nije mu dao da je brzo odnese na centar terena, pa je nastalo malo koškanje. Sve je brzo završeno.

88' Penal sada i za Partizan. Marko Marin je srušio Sašu Zdjelara.

80' ALEKSA VUKANOVIĆ ZA 2:0! Mirko Ivanić je pronašao Aleksu Vukanovića, koji je bio spreman da postigne gol na debiju u Večitom derbiju. Loša reakcija Strahinje Pavlovića i Slobodana Uroševića, ubedljivo najgoreg igrača na ovoj utakmici.

79' Za Zvezdu je na teren ušao Aleksa Vukanović, a za Partizan Saša Ilić.

76' Šta je sada promašio Đorđe Ivanović. Našao se u prilici, iznenada, uhvatio je volej, ali je lopta otišla daleko iznad gola. Dobar start Milana Rodića.

75' Crveno-beli poprilično lepo kontrolišu tempo u ovim momentima, čini se da izabranici Save Miloševića neće tako lako do gola.

67' Prva izmena u timu Partizana. Zoran Tošić ide van igre, Đorđe Ivanović na terenu.

60' GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! El Fardu Ben, nad kojim je penal i načinjen, strelac je vodećeg pogotka koji bi mogao da bude i titule vredan.

57' PENAL ZA CRVENU ZVEZDU. Urošević je povukao El Fardua Bena koji je imao priliku na prazan gol. Sudija Novak Simović na asistenciju pomoćnika pokazuje na belu tačku, učinio je to s punim pravom, čini se...

54' Nemanja Nikolić je bio u šansi, ali je šutnuo preko gola. Crno-beli za sada imaju više od igre u drugom delu.

53' Puno prekršaja na dosadašnjem delu meča, i dalje nismo videli nijednu pravu priliku.

46' Počeo je drugi deo igre dobrim napadom Partizana po levom boku, ali je Milan Borjan ukrotio loptu.

POLUVREME! Veoma nesadržajno i fudbalski dosadno prvo poluvreme. Na kraju je u 47. minutu El Fardu Ben imao šansu iz slobodnjaka sa 20 metara, ali je pogodio samo živi zid. Videli smo samo nekoliko polušansi na obe strane, nadamo se da ćemo u drugom poluvremenu gledati malo bolji fudbal.

43' Pokušaj Crvene zvezde iz slobodnog udarca, oko živog zida, ali lopta završava pored gola.

39' U prilici je bio Nemanja R Miletić, ali je loptu zahvatio cevanicom posle dobro izvedenog kornera. Samo gol-aut za crveno-bele.

36' Ponovo je Pavkov bio u šansi, ali je volej-makazicama šutirao iznad gola.

32' Preko 20 prekršaja do sada na utakmici. Lepa bakljada Delija.

31' Baklja u terenu, kratak prekid.

29' Šut Pavkova glavom, ali bio je to lagan posao za Vladimira Stojkovića.

27' Transparent Delija za Aleksandra Jaćimovića, navijača ubijenog pre tri godine.

Transparent Delija za Aleksandra Jaćimovića
Transparent Delija za Aleksandra Jaćimovića foto: Espreso.co.rs

20' Saša Zdjelar je faulirao Marka Marina, nastavivši sukob sa prethodnog derbija, i bila je to dobra šansa za centaršut Bena iz slobodnjaka. Međutim, ništa od toga.

13' Prva prilika za Partizan, Danilo Pantić je ušao u sredinu iskosa sa leve strane, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

U međuvremenu, velika bakljada Grobara.

7' Nema mnogo interesantnih dešavanja na terenu, ali zato ima na tribinama. Transparent frakcije Partizanovci: Na terenu ste bolji i to je vidno, ne morate da kradete tako providno.

Transparent Grobara
Transparent Grobara foto: Espreso.co.rs

1' Meč je počeo i odmah šansa za Zvezdu. Filip Stojković je šutirao iskosa sa 15-ak metara. Odlična odbrana njegovog prezimenjaka Vladimira.

18.59 - Koreografija Delija:

Koreografija Delija
Koreografija Delija foto: Espreso.co.rs

18.54 - Evo još nekih događanja sa našeg najvećeg stadiona!

18.37 - Tribine će biti sablasno prazne s obzirom da se igra derbi.

Prazne tribine, nigde navijača
Prazne tribine, nigde navijača foto: Espreso.co.rs

18.31 - Fudbaleri vrše poslednje pripreme za meč.

1 / 2 Foto: Starsport©

18.21 - Još malo atmosfere sa Marakane.

1 / 3 Foto: Starsport©

18.19 - Pogledajte kako iz ugla našeg drona izgleda Autokomanda u ovom momentu.

18.15 - Navijači polako pristižu na Marakanu.

Navijači pristižu na Marakanu
Navijači pristižu na Marakanu foto: Espreso.co.rs

18.11 - Pogledajte šta se sve dešava oko stadiona Crvene zvezde.

18.04 - Evo i sastava:

Za Zvezdu nastupaju Borjan, Stojković, Babić, Milunović, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ben, Marin, Ivanić i Pavkov, dok su na klupi za rezerve Popović, Čaušić, Simić, Joveljić, Gobeljić, Savić i Vukanović.

Kada su crno-beli u pitanju iznenađenja nema, a utakmicu će početi Stojković, Nemanja R. Miletić, Ostojić, Pavlović, Urošević, Zdjelar, Šćekić, Tošić, Pantić, Nikolić i Rikardo. Na klupi su ostali Kljajić, Marković, Šehović, Ivanović, Ndžaj, Ilić i Smiljanić.

17.25 - Autokomanda je u ovom trenutku potpuno blokirana.

1 / 4 Foto: Espreso.co.rs

17.11 - U gradu je i dalje mirno, nema nikakvih naznaka incidenata...

16.50 - Pogledajte video snimke koje je Espreso delio sa vama u najavi nove svetkovine srpskog fudbala: