ATLETIKO ODLOŽIO BARSINU TITULU: Goleada u Madridu - Korea srušio Valensiju! Bilbaov san traje - Selta je živa!
Anhel Korea rešio pitanje pobedika, Foto: EPA

34. kolo La Lige

Veoma zanimljiv meč na "Vanda Metroplitanu"

Atletiko Madrid je pobedio Valensiju rezultatom 3:2 posle niza preokreta u utakmici odigranoj u okviru 34. kola La Lige.

Pred oko 45.000 na stadionu „Vanda Metropolitano“, Jorgandžije su tri puta vodile, a meč su rešili u 81. minutu, kada je Anhel Korea postigao gol za 3:2.

Prethodno su strelci za Madriđane bili Alvaro Morata i Antoan Grizman, dok su golove za Slepe miševe postigli Kevin Gameiro i Dani Pareho iz penala.

U borbi za opstanak Selta je došla do važnog boda na gostovanju Espanjolu.

Selta igrao kao preporođena posle povratka u tim španskog reprezentativca Jaga Aspasa. Tim iz Viga osvojio je važan bod za opstanak – 1:1 u Barseloni protiv Espanjola u 34. minutu La Lige.

Atletik iz Bilbao ne odriče se borbe za Evropu. Baskijci su slavili u gostima protiv Leganesa sa 1:0. Jedini gol postigao je domaći fudbaler El Nesiri u 43. minutu. Posle kornera, nesrećni igrač Leganesa je efektno glavom zatresao svoju mrežu.