SOLSKJEROV JUNAJTED PONIŽEN U LIVERPULU: Golčina Rišarlisona makazicama pod prečku! Liverpul preskočio Siti!
Vijnaldum je postigao prvi gol za Liverpul u Kardifu, Foto: EPA/Will Oliver

PREMIJER LIGA, 35. KOLO

Kada se očekivalo da će Mančester junajted da odgovori, usledila je još veća katastrofa

Čini se da nije dugo cvetalo cveće u preduzeću koje se zove Mančester junajted.

U 35. kolu Premijer lige, četa Ole Gunara Solskjera je doživela debakl. Crveni đavoli su poraženi na "Gudison parku" sa 4:0. Everton je načeo Mančester u 14. minutu prelepim makazicama Rišarlisona.

Drugi gol postigao je Islanđanin Gilfi Sigurdson u 28. minutu udarcem sa oko 25 metara.

Kada se očekivalo da će Mančester junajted da odgovori, usledila je još veća katastrofa. Prvo je Dinje raspalio po lopti u 56. minutu za 3:0, a so na ranu Crvenim đavolima stavio je Teo Volkot u 64.

Srpski reprezentativac Nemanja Matić je odigrao svih 90 minuta za goste, ali se uklopio u Mančesterovo sivilo pa su sve glasnije priče da bi na leto mogao da napusti Mančester. Everton se trijumfom nad slavnim klubom probio na sedmu poziciju Premijer lige sa 49 bodova, a Crveni đavoli su šesti sa 64 i dva boda manje u odnosu na glavne konkurente za Ligu šampiona Arsenal i Čelsi.

Fudbaleri Liverpula sa 2:0 su slavili na gostovanju u Kardifu i tako prestigli na prvom mestu na tabeli Mančester Siti. Redsi sada imaju 88 bodova, dok Građani imaju dva manje. Nema sumnje da će borba za šampiona Engleske do kraja biti zanimljiva.

Kardif je u prvom poluvremenu pružio otpor Liverpulu i uspeo da sačuva mrežu, ali je u nastavku popustio. Prvo je Vijnaldum doveo Redse u vođstvo u 57. minutu, a konačan rezultat postavio je Milner u 81. sa penala.

Arsenal je izgubio u Londonu od Kristal Palasa sa 3:2. Bila je to prava goleada, a sve je počelo pogotkom Bentekea u 17. minutu kome je asistirao Luka Milivojević. Izjednačio je Mesut Ozil u 47, a Zaha ponovo doneo prednost Kristal Palasu u 61. Za 3:1 pogodio je Mekartur u 69. minutu. Tobdžije su do kraja uspele samo da ublaže poraz pošto je Obamejang bio precizan u 77. minutu.

Premijer liga, 35. kolo

Mančester siti – Totenhem 1:0 (1:0) (Foden 5)

Bornmut – Fulam 0:1 (0:0) (Mitrović 53p)

Hadersfild – Votford 1:2 (0:1) (Ern-Grant 90+3 – Delofeu 5, 80)

Vest Hem – Lester 2:2 (1:0) (Antonio 37, Perez 82 – Vardi 67, Barns 90+2)

Vulverhempton – Brajton 0:0

Njukasl – Sautempton 3:1 (2:0) (Perez 27, 31, 86 – Lemina 59)

Everton – Mančester junajted 4:0 (2:0) (Rišarlison 14, Sigurdson 28, Dinje 56, Volkot 64)

Arsenal – Kristal Palas 2:3 (0:1) (Ozil 47, Obamejang 77 - Benteke 17, Zaha 61, Mekartur 69)

Kardif – Liverpul 0:2 (0:0) (Vijnaldum 57, Milner 81p)