PRŠTALO NA SVE STRANE: Hetafe ostavio Sevilju bez Lige šampiona! Benzema sam srušio Atletik Bilbao!
Karim Benzema je postigao het-trik u duelu protiv Atletika, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

PRIMERA, 33. KOLO

Na utakmici je bilo penala i crvenih kartona, a na kraju je posledica svega toga bilo izgubljeno mesto u eliti za tim iz Andaluzije

Objavljeno: 20:27h

Fudbaleri Hetafea pobedili su na domaćem terenu direktnog konkurenta u borbi za Ligu šampiona Sevilju sa 3:0 u 33. kolu Primere.

Na utakmici je bilo penala i crvenih kartona, a na kraju je posledica svega toga bilo izgubljeno mesto u eliti za tim iz Andaluzije. Grublja je bila Sevilja koja je u razmaku od svega deset minuta zaradila čak pet žutih kartona. Prva je pocrvenela Sevilja u nadoknadi prvog poluvremena kada je Eskudero zaradio drugi žuti karton.

Hetafe je poveo sa penala u 35. minutu, a strelac je bio Mata. Drugi pogodak delo je Moline u nadoknadi prvog dela igre takođe sa penala. U 53. minutu, Molina je takođe bio strelac za konačnih 3:0. Hetafe je ostao bez igrača manje u 71. minutu kada je Dakonam dobio crveni karton. Hetafe je četvrti na tabeli sa 54 boda dok je Sevilja peta sa dva boda manje.

Real Madrid je na "Santjago Bernabeuu" pobedio Atletik Bilbao sa 3:0. Madridski velikan se tom pobedom učvrstio na trećem mestu sa 64 boda, dok njegov gradski rival Atletiko ima četiri boda više i nalazi se na drugoj poziciji. Sva tri gola su pala u drugom poluvremenu, a strelac je bio Karim Benzema koji je mrežu rivala zatresao u 47, 76. i 91. minutu.