SOSIJEDAD NIJE ODOLEO, BARSA KORAČA KA TITULI: Dmitrović poklekao protiv Atletika tek u finišu!
Đordi Alba je doneo pobedu Barseloni, Foto: EPA/Enric Fontcuberta

PRIMERA, 33. KOLO

Da nije bilo mačkastog Srbina na golu, Eibar bi doživeo pravu katastrofu

Barselona gazi prema svojoj novoj šampionskoj tituli u Primeri.

Katalonci su stigli do nova tri boda pobedom nad Real Sosijedadom 2:1 i sada 5 kola pre kraja i dalje imaju prednost od 9 bodova u odnosu na drugoplasirani Atletiko.

Talentovani štoper Lengle upisao je svoj prvenac fantastičnim udarcem glavom posle kornera i doneo prednost domaćinu na "Kamp Nou".

Ipak, gosti se nisu predavali i u 62. minutu je fantastičnim pasom Merino izigrao odbranu Barse, a Huanmi to ispratio kako treba i doneo izjednačenje.

No, pobedu slavi domaćin pošto je Đordi Alba na sjajan način matirao gostujućeg golmana dva minuta kasnije i tako postavio konačan rezultat.

Nije dovoljno imati Marka Dmitrovića na golu i izbeći poraz od Atletika.

U to su se uverili srpski golman i njegovi saigrači iz Eibara pošto su na domaćem terenu izgubili od ekipe Dijega Simeona sa 1:0 u 33. kolu Primere. Iako je Dmitrović pružio odličnu partiju, kapitulirao je tek u 85. minutu kada ga je savladao Lemar posle kontranapada Jorgandžija.

Da nije bilo mačkastog Srbina na golu, Eibar bi doživeo pravu katastrofu. Fenomenalan je bio Dmitrović u 53. minutu kada je Koke šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je srpski golman refleksno zaustavio njegov udarac. Drugu bravuru Srbin je zabeležio u 73. minutu kada je Godin bio najviši u skoku i poslao loptu u rašlje, ali je Dmitrović odlično reagovao i izvadio loptu takoreći iz mreže.