DINAMO U ISTORIJSKOM MEČU NAPRAVIO KORAK KA OPSTANKU: Vojvodina popila petardu u Kruševcu! Bačka ispustila trijumf!
Fudbaleri Dinama iz Vranja, Foto: Printscreen Youtube

PLEJ-OF i PLEJ-AUT SUPERLIGE, 2. KOLO

Najuzbudljivija utakmica u borbi za opstanak odigrana je u Bačkoj Palanci gde je domaća Bačka prosula tri boda protiv Mačve

Fudbaleri Napretka u drugom kolu plej-ofa Superlige protiv Vojvodine odigrali su jednu od najboljih utakmica ovog proleća.

Koliko su dobro igrali Čarapani pokazuje i rezultat kojim su ispratili Novosađane iz Kruševca. Slavili su sa 5:0. Strelci za kruševački tim bili su Đorić u sedmom, Ivanović u 17. i 73. minutu, Ilić u 52. i Ndiaje u 86. minutu.

Pobeda je Napretku donela 24 boda i šesto mesto na tabeli, a Lale su osme u plej-ofu i imaju četiri boda manje od Kruševljana.

Plej-of Superlige, 2. kolo

Napredak - Vojvodina 5:0 (2:0) (Đorić 7, Ivanović 17, 73, Ilić 52, Ndiaje 86)

17.00 Proleter - Mladost Lučani

18.30 Radnički Niš - Partizan

U drugom kolu plej-auta, Dinamo iz Vranja je ispisao istoriju. Vranjanci su prvi put igrali na svom stadionu i pobedili.

Žrtva je bio Voždovac koji je izgubio u Vranju sa 1:0. Jedini gol na utakmici postigao je Dimitrov sa penala u osmom minutu. Dinamo je ovom pobedom napravio korak ka opstanku u Superligi pošto sada ima 13 bodova, jedan manje od Rada koji je na poziciji koja vodi u baraž za opstanak. Građevinari su na domaćem terenu sa 1:0 pobedili Radnik. Strelac za Rad je bio Jovanović u 72. minutu.

Najuzbudljivija utakmica u borbi za opstanak odigrana je u Bačkoj Palanci gde je domaća Bačka prosula tri boda protiv Mačve. Poveli su domaći preko Ilića u 24. minutu, a na 2:0 povisio je Makarić u 53. Međutim, Gojković je postigao autogol i smanjio rezultat na 2:1. To je dovelo do panike u redovima Bačke pa je Milosavljavić u 89. minutu doneo bod Šapčanima.

Plej-aut Superlige, 2. kolo

Petak

Zemun - Spartak 0:0

Subota Dinamo Vranje - Voždovac 1:0 (1:0) (Dimitrov 8p)

OFK Bačka - Mačva 2:2 (1:0) (Ilić 24, Makarić 53 - Gojković 83ag, Milosavljević 89)

Rad - Radnik 1:0 (0:0) (Jovanović 72)