SRBIJO, NE BRINI, IMAŠ ZLATNU GENERACIJU: Orlići pobedili Španiju i osvojili UEFA turnir!
Budućnost srpskog fudbala, Foto: FUdbalski savez Srbije

bravo

Srbija bolja posle boljeg izvođenja jedanaesteraca

Objavljeno: 14:08h

Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Srbije (generacija 2003.) pobednik je U-16 Razvojnog turnira UEFA koji se održavao u Sportskom centru FSS u Staroj Pazovi.

Selekcija Srbije
Selekcija Srbijefoto: Fudbalski savez Srbije

Selekciju koju vodi selektor Dejan Branković poslednjeg dana turnira pobedila je selekciju Ekvadora – 5:1 (2:0) i tako posle pobede nas Slovačkom (3:1), odnosno Španijom (1:1-5:4 nakon penala) zasluženo osvojila prvo mesto.

Protiv Ekvadora odluka je pala u uvodnim minutima meča kada je Srbija povela golom Ajdara iz jedanaesterca (igrao se treći minut), a posle desetak minuta Mićić je postigao drugi pogodak sa kojim se otišlo kasnije na odmor. U nastavku su „orlići“ postigli još tri gola (dvaput je strelac bio Janković, jednom B. Krstić) i tako na ubedljiv način stavili načku na ovo druženje u Staroj Pazovi.

Konačan redosled: Srbija, Španija, Slovačka, Ekvador.