POVRATAK IZ MRTVIH: Kostić dao sporan gol - Ajntraht se plasirao u polufinale Lige Evrope - sledi spektakl!
Filip Kostić, Foto: AP

1/4 finala le

Pored ekipe iz Frankfurta među četiri najbolja tima su se plasirali Čelsi, Valensija i Arsenal

Objavljeno: 23:15h

Ova generacija Ajntrahta je posebna, a to su dokazali i večeras. Ekipa iz Frankfurta je uspela da anulira 4:2 iz Lisabona i plasira se u polufinale Lige Evrope, pošto je pobedila na svom stadionu Benfiku sa 2:0.

Jedaon od heroja utakmice je Filp Kostić, koji je mrežu Vlahodimosa zatresao u 37. minutu, nakon što se lopta odbila od stative. Okvir gola pre toga je pogodio udarcem sa nekih 20 metara drugi srpski reprezentativac Mijat Gaćinović.

Gol vredan plasmana među četiri najbolja tima obezbedio je Rode posle asistencije Rebića.

Fudbaleri Čelsija su u najluđoj utakmici večeri pobedili Slaviju sa 4:3 i overili plasman u polufinale Lige Evrope.

Valensija je rutinski odbranila 3:1 iz prve utakmice i ponovo je savladala Viljareal. Ovoga puta na Mestalji je bilo 2:0 za Slepe miševe, koji su golovima Latore u 13. minutu i Pareha u 54. lagano došli do trijumfa.

Napoli nije uspeo - ekipa Karla Anćelotija je poražena na svom stadionu od Arsenala sa 1:0, koji je tako sačuvao prednost iz prvog meča (2:0) i pokazao da je trenutno bolja ekipa od italijanskog kluba.

Jedini gol na meču delo je Lakazeta, koji je u 36. minutu poslao projektil iz slobodnog udarca za ekstazu gostujućeg tima.

Polufinalni parovi su Ajntraht - Čelsi i Valensija - Arsenal.