ČUDESNO VEČE U LIGI ŠAMPIONA: Totenhem u epskoj utakmici izbacio Mančester Siti! Liverpul silovito do polufinala!
Detalj sa prethodnog meča Liverpula i Porta, Foto: AP

ČETVRTFINALE LIGE ŠAMPIONA

Sva dešavanja sa mečeva mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espreso.co.rs

Objavljeno: 17:46h

Totenhem i Liverpul su poslednji učesnici polufinala Lige šampiona!

Veče za pamćenje priredili su nam igrači Mančester Sitija i Totenhema.

Ekipa Maurisija Poketina se posle sjajne fudbalske predstave i čak sedam golova plasirala među četiri najbolja tima Starog kontinetna.

Mančester Siti - Totenhem 4:3!

Nezapamćen početak utakmice viđen je na Etihardu - posle 11. minuta igre na semaforu je pisalo 2:2. Sterling je doveo Građane u vođstvo, ali za samo tri minuta Son je preokrenuo stvari u Totenhemovu korist. Međutim, minut kasnije Bernardo Silva je poravnao rezultat.

Na novi gol čekalo do 21. minuta, Sterling je posle pasa De Brujnea dao vetar u leđa Sitiju, koji je već na početku drugog poluvremena imao rezultat za prolaz u polufinale Lige šampiona. Ponovo je Belgijanac asistirao, a ovoga puta Aguero je zakucao loptu u mrežu.

Sparsi se nisu predavali i u 73. minutu Ljorente se snašao u kaznenom posle dobrog kornera i postigao je gol kukom za ekstazu gostujućih navijača.

Meč koji će se dugo prepričavati imao je neverovatan kraj. Sterling je u 93. minutu postigao gol, svi su ga već proslvaili, Gvardiola se radovao kao nikada do sada, ali je onda sudija Čakir uz pomoć VAR konsultacije poništio gol zbog ofsajda.

Na kraju Totenhem se plasirao u polufinale Lige šampiona u meču za nezaborav.

Liverpul je rutinski savladao Porto na njegovom terenu i prikazao da ogromnu razliku u klasi, rezultatom 4:1.

Mane je načeo Zmajeve u 26. minutu, da bi u drugom poluvremenu Redsi pokazali svu svoju moć. Salah je u 65. realizovao sjajnu kontru gostiju, da bi tri minuta kasnije Militao smanjio prednost Liverpula. To je bilo sve od Porta na ovoj u utakmici. Usledila su još dva gola ekipe Jirgena Klopa - Firmino i Van Dajk su stavili tačku na ovaj dvomeč.

U polufinalu se sastaju Ajaks i Totenhem i Liverpul i Barselona.

Mečevi polufinala na programu su 7. i 8. maja a domaćini u prvim mečevima su Totenhem i Barselona.

93' - Svi su već proslavili gol Rahima Sterlinga, ali je Čakir poništio gol zbog ofsajda.

83' - GOOL: Liverpul demonstira silu u Portu - Milner je odlično izveo korener, a Van Dajk je povisio rezultat - 4:1.

77' - GOOOL: Liverpul je završio posao u Portu. Firmino je iskoristio dodavanje Hendersona i glavom stavlja tačku na ovaj dvomeč.

73' - GOOOOL: Ljorente vraća Totenhem u igru - kukom je dao gol Španac, a posle pregledavanja snimka sudija Čakir je pokazao da je gol regularan. Sparsi imaju rezultat koji ih vodi dalje.

68' - GOOOL: Porto smanjuje rezultat Eder Militao je bio najviši u skoku i matirao je Alisona.

65' - GOOOL: Salah povećava prednost Liverpula, iskoristio je Egipćanin dodavanje Arnolda - 2:0 za Redse.

57' - GOOOL: Građani su materijalizovali bolju igru. De Brujne je asistirao za Aguera, koji silno šutira i matira Ljorisa - 4.2 vodi Siti.

53' - Furiozno je ušao Mančester Siti u drugo poluvreme. Razigrao se De Brujne, koji je šutirao odlično, ali Ljoris je maestralno reaogovao.

50' - Nova šansa za Siti, ovoga puta je u prilici bio Sterling, međutim, ne uspeva da postigne treći pogodak na meču.

49' - Kevin De Brujne je pokušao iz slobodnog udarca, ali njegov šut završava iznad prečke.

POLUVREME

Totenhem - Mančester Siti 3:2

Porto - Liverpul 0:1

43' - Son ponovo pokazuje svoju klasu. Koreanac se lako oslobodio čuvara i šutirao, ali nije imao sreće ovoga puta, lopta je prošla pored stative.

40' - Maler za Sparse. Musa Sisoko se povredio, a umesto njega je na terenu Ljorente.

36' - Napada Siti, potreban mu je jooš jedan gol. Bio je u šansi Aguero, ali blokiran je njegov udarac.

26' - GOOL U PORTU: Liverpul vodi 1:0 - Sadio Mane je iskoristio asistenciju Salaha, a suidja je posle konsultacija sa VAR sobom pokazao da nema ofsajda. Ovo je mnogo bitan gol za ekipu Jirgena Klopa, koji su u prvoj utakmici na Enfildu pobedili sa 2:0.

20' - NOVI GOL: Nezapamćeno u Ligi šampiona - Sterling se odlično snašao na drugoj stativi i doneo je prednost Mančester Sitiju.

11' - GOOOOOOOL: Šta je ovo? Potpuno ludilo u Mančesteru - Bernardo Silva poravnava rezultat - 2:2! Nikada brže u istoriji LŠ nisu pala četiri gola!

10' - GOOOOL: Ludilooooooo! Son postiže novi gol - Siti je na kolenima!

7' - GOOOL: Totenhem je za samo dva minuta anulirao prednost Građana - Son je sa ivice kaznenog uz malo sreće matirao Edersona!!! Kakav početak utakmice!!

5' - GOOL: Idealan start za Siti - Sterling pogađa za 1:0! Sjajan gol reprezentativca Engleske.

21:00 - Utakmice u Mančesteru i Portu su počele!