INTER SE PONOVO RAĐA: Nerazuri se prošetali - Napoli ima najboljeg štopera u Seriji A! Ludilo u Torinu!
Detalj sa meča Torina i Kaljarija, Foto: EPA

Serija A, 32. KOLO

Viola nije pobedila od 17. februara i ne može da bude zadovoljna bodom koji je osvojila u duelu sa Bolonjom

Fudbaleri Intera savladali su Frozinone na gostovanju rezultatom 3:1 u okviru 32. kola Serije A.

Ekipa Lučijana Spaletija je lagano došla do 18. trijumfa u sezoni i napravila još jedan korak napred ka plasmanu u Ligu šampiona sledeće sezone.

Golove za Nerazure postigli su Najgolan, Perišić i Vecino, dok je za domaću ekipu strelac bio Kaseta.

Fudbaleri Napolija lako su pobedili Kjevo 3:1.

Dvostruki strelac za goste bio je štoper Kalidu Kulibali, a jedan gol postigao je i Arkadijuš Milik.

Izgleda da su se fudbaleri Torina uplašili plasmana u Ligu Evrope.

U poslednjih nekoliko nedelja nisu briljirali u Seriji A, a sve je kulminiralo u 32. kolu prvenstva kada na domaćem terenu nisu uspeli da savladaju Kaljari. Utakmica je završena 1:1, a prštali su i crveni kartoni, bilo ih je čak tri. Oba gola postignuta su u drugom poluvremenu.

Prvo je Simone Zaza doveo Bikove u vođstvo u 52. minutu. Međutim, ubrzo je postao tragičar pošto je dobio direktan crveni karton iako nije jasno zašto. U borbi za loptu je previsoko podigao ruku, Irati je svirao faul, a fudbaler je gestikulirao ka arbitru i možda ga opsovao. Izjednačio je Pavoleti u 78. minutu, a dva crvena kartona dobili su fudbaleri Kaljarija Pelegrini i Barela.

Fiorentina nastavlja da niže loše rezultate. Viola nije pobedila od 17. februara i ne može da bude zadovoljna bodom koji je osvojila u duelu sa Bolonjom u Firenci. Uprkos većem broju šuteva ka golu, bilo ih je devet naspram Bolonjinih dva, tim Nikole Milenkovića nije uspeo da slavi. Šansu u finišu meča je dobio i Dušan Vlahović koji je tako nagrašen za sjajne partije u mladom timu Fiorentine, ali bez efekta.

Bodom može da bude zadovoljnija Bolonja Siniše Mihajlovića koja je izašla iz zone ispadanja i svaki bod joj dobro dođe naročito na gostovanju

Bez golova je završen meč Sasuola i Parme i to pre svega zahvaljujući VAR-u. Poveli su domaći golom Matrija u trećem minutu, ali je pogodak posle pregledanja snimka poništen, jer je sudija porcenio da je načinje faul u napadu. Kasnije, u 37. minutu, ponovo je VAR stupio na scenu. Penal je skrivio Bourabija, ali je on dosuđen tek posle pregleda snimka. Najstrožu kaznu nije uspeo da materijalizuje Karavolo.

Serija A, 32. kolo: Subota

SPAL – Juventus 2:1 (Bonifazi 49, Flokari 74 – Kean 30) Roma – Udineze 1:0 (Džeko 67) Milan – Lacio 1:0 (Kesi 79pen) Nedelja

Torino – Kaljari 1:1 (0:0) (Zaza 52 - Pavoleti 78)

Fiorentina – Bolonja 0:0 (0:0)

Sampdorija – Đenoa 2:0 (1:0) (Defrel 3, Kvaljarela 53)

Sasuolo – Parma 0:0 (0:0)

Kjevo – Napoli 1:3 (0:1)

Frozinone – Inter 1:3 (0:2)