SITI EKSPRESNO PAO SA PRVOG MESTA: Blickrig Manea i Salaha vratio Liverpul na čelo karavana!
Mane i Salah su matirali Čelsi, Foto: EPA/Peter Powell

PREMIJER LIGA, 34. KOLO

Zanimljivu istoriju ima Milivojević sa Građanima

Šampionska trka u Engleskoj dostiže vrhunac na četiri kola pre kraja.

Glavni konkurenti za titulu Mančester Siti i Liverpul zabeležili su pobede u duelima protiv Kristal Palasa odnosno Čelsija i tako zakuvali prvenstvo što je više moguće. Do kraja, Redsi imaju lakši raspored pošto se sastaju sa otpisanim Hadersfildom i Kardifom, gostuju Njukaslu i dočekuju Vulvse. Građane očekuju derbiji sa Totenhemom i Junajtedom, gostovanja Barnliju i Brajtonu i meč sa nepredvidim Lesterom. Veće šanse za kiks ima Mančester Siti nego Liverpul.

Fudbaleri Mančester Sitija ostvarili su pobedu u Londonu gde su savladali Kristal Palas sa 3:1 u 34. kolu Premijer lige.

Građani su odlično otvorili utakmicu, Rahim Sterling je promašio izglednu šansu, ali je grešku ispravio u 15. minutu kada je doveo svoj tim u vođstvo. Nastavio je Siti da preti, ali nije uspeo da duplira prednost do poluvremena.

U nastavku, ponovo je Sterling bio koban po Guaitu. Na asistenciju Sanea bio je precizan u 63. minutu. Od toga momenta Orlovi su raširili krila i počeli da igraju na sve ili ništa. Nadu je upalio kapiten Kristal Palasa Luka Milivojević koji je majstorijom iz slobodnog udarca prevario Edersona. To je bio 12. Srbinov u sezoni, a srpski fudbaler ima i zanimljivu istoriju sa Mančester Sitijem. Prošle sezone propustio je šansu u 92. minutu da sruši Građane (0:0), a u prvom delu ove dao je gol sa penala za pobedu Kristal Palasa.

Tačku na pobedu Građana u ovom duelu stavio je Gabrijel Žesus u 90. minutu.

Radost Sitija i njegovih navijača nije dugo trajala pošto se Liverpul nije opekao u derbiju kola protiv Čelsija. Redsi su na "Enfildu" savladali Čelsi sa 2:0. Liverpul je pitanje pobednika rešio u drugom poluvremenu.

Prvo je u 51. minutu pogodio Mane, a dva minuta kasnije Salah je postavio konačan rezultat. Liverpul je pobedom nad Čelsijem uklonio najtežu prepreku ka tituli, preuzeo prvu poziciju na tabeli uz utakmicu više i prebacio pritisak na leđa Gvardiolinog tima.

Premijer liga, 34. kolo

Petak

Lester – Njukasl 0:1 (Perez 32)

Totenhem – Hadersfild 4:0 (Vanijama 24, Lukas 27, 87, 90+3)

Brajton - Bornmut 0:5 (Gosling 33, Frejzer 55, Bruks 74, Vilson 82, Stanislas 90+1)

Barnli - Kardif 2:0 (Vud 31, 90+1)

Fulam - Everton 2:0 (0:0) (Kerni 46, Babel 68) Sautempton - Vulverhempton 3:1 (Redmond 2, 30, Long 71 - Boli 28)

Mančester junajted - Vest Hem 2:1 (1:0) (Pogba 19p, 80p - Anderson 49)

Kristal Palas – Mančester Siti 1:3 (0:1) (Milivojević 81 - Sterling 15, 63, Žesus 90)

17.30: Liverpul – Čelzi