VALENSIJA ZAVRŠILA POSAO ZA ŠEST MINUTA U DERBIJU: Dmitrović ga primio posle 11 sekundi- Sevilja ne da LŠ!
Detalj sa meča Hetafea i Valjadolida, Foto: EPA/Kai Foersterling

PRIMERA, 32. KOLO

Iz ovog meča je najviše profitirala Sevilja koja je sada preuzela četvrtu poziciju na tabeli od Hetafea

Objavljeno: 23:10h

Fudbaleri Valensija u gradskom derbiju savladala su Levante na Mestalji rezultatom 3:1.

Sve golove na meču postigli su domaći igrači. Valensija je povela golom Santija Mine u 2. minutu. Izjednačenje gostima je doneo autogolom Karlos Soler u 56. minutu, ali nije prošlo ni šezdeset sekundi isti igrač je asistirao Gonzalu Gedešu za novo vođstvo Slepih miševa.

Fudbaleri Hetafea su odigrali nerešeno sa Valjadolidom 2:2 u 32. kolu Primere.

Iz ovog meča je najviše profitirala Sevilja koja je sada preuzela četvrtu poziciju na tabeli od Hetafea. Valjadolid je imao veći motiv da opstane u eliti nego što su imali gosti da se plasiraju u Ligu šampiona. Nedostatak kvaliteta kod domaćeg tima je ipak presudio i na kraju se došlo do podele bodova koja ne odgovara ni jednima ni drugima. Imao je Valjadolid šansu da trijumfuje, ali je izvršio fudbalsko samoubistvo u finišu meča.

Poveo je Hetafe u 14. minutu golom Arambarija, ali je Valjadolid izjednačio u 30. preko Gvardiole. U nastavku je izgledalo da će Hetafe da potone. Prvo je Olivera dobio crveni karton, a domaći poveli u 69. minutu kada je sa penala bio precizan Unal. To je bilo sve što je prikazao Valjadolid. U nadoknadi vremena, dosuđen je novi jedanaesterac na utakmici, ovaj put za Hetafe. U šestom minutu nadoknade, pogodio je Molina za podelu bodova.

Bilo je zanimljivo i u sredini tabele. Real Sosijedad ugostio je Eibar, a meč je završen podelom plena - 1:1. Domaći su poveli praktično iz prvog napada. Posle samo 11 sekundi Huanmi je savladao srpskog preprezentativca Marka Dmitrovića. Zanimljivo je da je to bio jedan od retkih pokušaja domaćih koji su imali samo tri šuta ka Dmitrovićevom golu. U timu Eibara redom su promašivali Rovira, Eskalante i Serđi Enrih, ali je ipak gostujući tim uspeo da izvuče bod u 85. minutu. Iz slobodnog udarca, Žoan Žordan je pogodio gol za remi.

Primera, 32. kolo

Espanjol – Alaves 2:1 (1:0) (Žiner Pedrosa 19, Lagardija 47 penal – Kaleri 56)

Ueska – Barselona 0:0

Atletiko M. – Selta 2:0 (Grizman 42, Morata 74)

Sevilja -Betis 3:2 (1:0) (El Hadadi 26, Sarabija 59, Vazkez 64 - Lo Selso 55, Teljo 82)

Valjadolid – Hetafe 2:2 (1:1) (Gvardiola 30, Unal 69p - Arambarija 14, Molina 90+6)

Atletik Bilbao – Rajo Valjekano 3:2 (1:1) (Vilijams 2, 50, Garsija 72 - Moreno 45, De Tomas 85)

Sosijedad – Eibar 1:1 (1:0) (Huanmi 1 - Žordan 85)

Đirona - Viljareal 0:1 (0:1) (Čukvueze 7)

Valensija - Levante 3:1 (1:0) (Mina 2, 63, Guedeš 57 - Soler 56. autogol)