MILAN S PENALA DO POZICIJE KOJA VODI U LŠ: Kesi presudio Laciju na San Siru! Džeko drži Romu u životu!
Frenk Kesi je golom sa penala doneo pobedu Milanu nad Laciom, Foto: AP

Serija A, 32. kolo

"Rosoneri" su ponovo četvrti na tabeli

Penal je odlučio derbi između Milana i Lacija i odveo "rosonere" na četvrto mesto na tabeli koje vodi u Ligu šampiona.

Zasluženo su slavili domaći igrači na "San Siru" s obzirom na to da su napadali od početka utakmice i pokušavali da stignu do gola, ali su promašivali i mnogo šansi.

I onda je u 79. minutu Durmisi napravio glupost i bespotrebno oborio Musakija u svom šesnaestercu, a arbitar je pokazao na "belu tačku", sa koje je bio precizan Kesi.

Ipak, umalo da ostanu bez pobede u četvrtom minutu sudijske nadoknade kada je Rodrigez srušio Milinkovića Savića u kaznenom prostoru Milana, ali je uspeo pre toga da dodirne loptu i arbitar nije dosudio najstrožu kaznu u korist Rimljana.

Ovim trijumfom Milan je preskočio Romu na tabeli koja je slavila nad Udinezeom takođe minimalnim rezultatom.

Strelac je bio Edin Džeko u 67. minutu na asistenciju El Šaravija.

Serija A, 32. kolo: Subota: SPAL – Juventus 2:1 (Bonifazi 49, Flokari 74 – Kean 30) Roma – Udineze 1:0 (Džeko 67) Milan – Lacio 1:0 (Kesi 79pen) Nedelja: 12:30 Torino – Kaljari 15:00 Fiorentina – Bolonja 15:00 Sampdorija – Đenoa 15:00 Sasuolo – Parma 18:00 Kjevo – Napoli 20:30 Frozinone – Inter