NIŠTA OD REKORDA: SPAL srušio šampiona i sprečio Juventus da ispiše istoriju!
Serđio Flokari proslavlja pobedonosni gol za SPAL protiv Juventusa, Foto: AP/Antonio Calanni

SERIJA A, 32. KOLO

Staroj dami je za najbolju sezonu svih vremena bilo potrebno šest pobeda i jedan remi

Objavljeno: 17:17h

Fudbaleri SPAL–a savladali su Juventus sa 2:1 u 32. kolu Serije A posle preokreta.

Stara dama je bila blizu najbolje sezone u istoriji, a za tako nešto joj je bilo potrebno šest pobeda i jedan remi, kako bi sa trona skinuli ekipu Antonija Kontea. Izgledalo je da će tako i biti kada je u 30. minutu mladi napadač Moiz Kean zatresao mrežu i doneo Juventusu prednost.

Međutim, SPAL je imao spreman odgovor. Posle četiri minuta drugog poluvremena, izjednačio je Kevin Bonifacio, a konačan rezultat postavio je Serđo Flokari u 74. minutu za važna tri boda SPAL-a koji sada ima sedam bodova i utakmicu više od Empolija, koji je "prvi ispod crte", dok će Juventus u nekom od narednih kola i matematički potvrditi osvajanje nove šampionske titule.

Serija A, 32. kolo: Subota: SPAL – Juventus 2:1 (0:1) Bonifazi 49, Flokari 74 – Ken 30 18:00 Roma – Udineze 20:30 Milan – Lacio Nedelja: 12:30 Torino – Kaljari 15:00 Fiorentina – Bolonja 15:00 Sampdorija – Đenoa 15:00 Sasuolo – Parma 18:00 Kjevo – Napoli 20:30 Frozinone – Inter