SRBIJA NIJE IZDRŽALA: Brazil petardirao Orlove u Areni!
Radovanović u duelu sa brazilskim futsalerom, Foto: Starsport©

PRIJATELJSKA UTAKMICA

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espreso.co.rs

Futsal reprezentacija Srbije ugostila je Brazil u drugoj prijateljskoj utakmici u beogradskoj "Areni".

Iako su se ove dve selekcije sastale pre dva dana u Nišu u kome je slavila Srbija sa 3:0, u ovoj je Brazil ipak pokazao zašto je najbolja futsal reprezentacija na svetu.

Brazilci su slavili sa ubedljivih 5:1. Od početka meča su gosti diktirali tempo pa su kao rezultat toga došli i golovi u četvrtom i šestom minutu za 2:0. Međutim, Srbija se ohrabrila u finišu prvog poluvremena i uspela da smanji na 2:1 posle kaznenog udarca Stefana Rakića.

Ispostavilo se da je to bilo sve od srpskih reprezentativaca. Iako su imali svojih šansi, Orlovi nisu uspeli da upišu još jedan gol, a Brazilci su uspeli da daju još tri i pobede.

Posle dvomeča sa Brazilcima, naši reprezentativci već u ponedeljak i utorak odmeriće snage sa još jednom veoma jakom selekcijom - Azerbejdžnom, a oba dvomeča organizovani su kako bi se ekipa što bolje uigrala za oktobar i početak kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2020. Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv-blogu na Espreso.co.rs

40. minut - GOOOOL! Gadeia pogađa za konačnih 5:1.

38. minut - GOOOOL! Raičević šutira pored gola, a u narednoj akciji za BraZIL Rafael Rato pogađa za 4:1.

37. minut - Pokušava Brazil, ali je Aksentijević na mestu.

35. minut - Novi udarac Brazilaca ka srpskom golu, ali je golman Srbije na pravom mestu.

34. minut - Pokušao je Ramić, ali od svega samo korner.

33. minut - Sjajna šansa za Brazil, ali nema gola.

31. minut - Novi šut Brazila, ali ostaje 3:1.

1 / 8 Foto: Starsport©

30. minut - Sjajan lažnjak Raičevića, ali nema gola.

29. minut - Novi šut Brazilaca, ali nema gola.

27. minut - Pokušala je Srbija, ali ništa.

25. minut - GOOOOL! Ferao pogađa za 3:1.

24. minut - Napadaju Brazilci, ali još nema gola u drugom poluvremenu. Imala je Srbija dve šanse preko Raičevića, ali je golman Brazila sjajan.

20.00 Počelo je drugo poluvreme.

POLUVREME: Srbija - Brazil 1:2

20. minut - Pokušava Srbija, ali ostaje 2:1 za Brazil.

17. minut - GOOOL: Brazilci prave šesti faul, a Stefan Rakić iz kaznenog udarca smanjuje na 2:1.

6. minut - GOOOL: Pogađaju Brazilci za 2:0.

4. minut - GOOOL: Vodi Brazil pogtokom Gadeie

19.00 - Počeo je meč

LEPE SCENE: Pre početka meča golman Aleksa Antonić i bivši igrač Vladimir Milosavac dobili su dresove zahvalnice za sve što su uradili za srpski futsal.