Ajaks mogao do pobede, ali Juventus nosi kući gol iz Amsterdama! Barselona sa  minimalcem čeka revanš!
Liga šampiona, 1/4 finale, Foto: EPA

liga šampiona, četvrtfinale

Ajaks mogao do pobede, ali Juventus nosi kući gol iz Amsterdama! Barselona sa minimalcem čeka revanš!

Sva dešavanja sa ovih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog"

Objavljeno: 08:28h

Odigrani su prvi mečevi četvrtfinala Lige šampiona

Ajaks je izborio remi u prvom duelu na svom stadionu, pošto je meč završen rezultatom 1:1.

Iako su napadali tokom čitavog poluvremena, Ronaldo je kaznio promašaje sjajnim golom glavom posle centaršuta Kansela i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Već u prvom napadu nastavka, Neres je majstorskim golom poravnao na 1:1 i to je kako se ispostavilo bio konačan ishod ovog susreta.

U drugom meču, Barselona je savladala Junajted u gostima sa 1:0.

Sve je rešeno u 13. minutu kada je Suarez nadmudrio odbranu Mančestera i svojim prvim golom u Ligi šampiona ove sezone doneo pobedu Barseloni i miran san pred revanš za nedelju dana.

Nije bilo puno prilika u ovom meču, ali u nekoliko navrata su na iskušenjima bili De Hea i Ter Štegen.

Revanš mečevi su na programu 16. aprila.

Sva dešavanja sa ovih mečeva mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

90. minut - Mogao je Tadić da se proslavi! Korner za Ajaks u finišu susreta

82. minut - Ekelenkamp je bio u prilici da donese prednost Ajaksu, odlična prilika za mladog napadača u finišu meča

77. minut - Bez nekih preterano bitnih dešavanja u ovoj fazi meča. Još 20-ak minuta do završetka prvih susreta čevrtfinala Lige šampiona

71. minut - Mogao je Ajaks do vođstva, da je Van Der Bek bio prisebniji pred golom Juventusa

64. minut - Suarez je pogodio, ali spoljni deo mreže. Ostaje 0:1 u Mančesteru

51. minut - Pokušaj Rašforda, ali ništa od gola za Junajted

49. minut - Ajaks je poludeo u nastavku, novi pokušaj za "kopljanike", ovoga puta je zapretio Taljafiko

46. minut - GOOOL: Kakav pogodak Neresa! Navijači nisu ni seli na svoja mesta, a Brazilac je postigao majstorski pogodak za 1:1

POLUVREME NA MEČEVIMA LIGE ŠAMPIONA

45. minut - GOOOL: Ronaldo dovodi Juventus u vođstvo posle sjajnog centaršuta Kansela! Veliki šok u Amsterdamu uzevši u obzir to što je Ajaks napadao tokom prvog poluvremena

37. minut - Dobar napad Juventusa završen je tako što je Ronaldo spustio loptu Bernardeskiju, koji je šutirao za malo pored gola

36. minut - Suarez je primio loptu sa dvojicom igrača na leđima u kaznenom prostoru Junajteda. Odložio je loptu Kutinju, ovaj je šutirao sa desetak metara, ali De Hea je odbranio nogom

30. minut - Mesi je dobio udarac u nos i momentalno je ceo bio krvav. Kratak prekid na Old Trafordu, a omaleni Argentinac je "zalečen" i meč je mogao da se nastavi.

25. minut - Odličan pokušaj Van Der Beka, poljski golman na velikim iskušenjima večeras

18. minut - Ponovo preti Zijeh, Šćešni dobro interveniše

13. minut - GOOOL: Suarez je doveo Barselonu u vođstvo iako je gol prvobitno bio poništen. Sudije su se konsultovale i pogodak je priznat.

5. minut - Prvo uzbuđenje na Old Trafordu. Rašford je pokušao iz slobodnjaka sa 25 metara, ali pored gola.

2. minut - Bernandeski je oprobao svoj udarac već na startu meča.

21:00 - Počele su utakmice

20:00 - Sastavi: