MOŽDA ODE, ALI PRE TOGA ŽELI DA SE POBRINE DA ČELSI ZAIGRA LIGU ŠAMPIONA: Azar odučio Vest Hem od fudbala!
Eden Azar, Foto: EPA/Facundo Arrizabalaga

Premijer liga, 33. kolo

Čelsi se sa nova tri boda probio na treće mesto na tabeli

Eden Azar vodi Čelsi ka Ligi šampiona. Belgijanac je bio dvostruki strelac u pobedi tima Mauricija Sarija nad Vest Hemom u utakmici 33. kola Premijer lige.

Belgijanac je u 24. minutu sve sam uradio, napravio slalom kroz odbranu protivnika i plasirao loptu u mrežu. Čelsi je dominirao i u nastavku, već u 27. minutu Iguain je mogao da poveća prednost, ali se isprečila stativa.

Vest Hem je bio u podređenom položaju do sredine drugog poluvremena, kada je počeo da preti. Dobre prilike su imali Lansini, Kresvel, Arnautović, ali je u 90. minutu Azar stavio tačku. Posle asistencije Barklija, reprezentativac Belgije je precizno šutirao i postigao svoj 16. prvenstveni gol ove sezone za konačnih 2:0.

Čelsi se sa nova tri boda probio na treće mesto na tabeli. Klub sa Stamford Bridža ima 66 bodova, dva više od Totenhema i tri više od Arsenala, koji imaju utakmicu manje.

Podsetimo, čak i ako se Čelsi plasira u Ligu šampiona, verovatno će je igrati bez najboljeg igrača, upravo Azara, koji je doslovno na pragu prelaska u Real Madrid.

Premijer liga 33. kolo

Petak

Sautempton - Liverpul 1:3 (1:1) (Long 9 - Keita 36, Salah 80, Henderson 86)

Bornmut - Barnli 1:3 (1:2) (Barns (ag.) 4 - Vud 18, Vestvud 20, Barns 56)

Hadersfild - Lester 1:4 (0:1) (Muj (pen.) 52 - Tilemans 24, Vardi 48, (pen.) 84, Medison 79)

Njukasl - Kristal Palas 0:1 (0:0) (Milivojević (pen.) 81)

Everton - Arsenal 1:0 (1:0) (Džagijelka 10)