NEKAD U ZATVORU, SAD JE POSTIGAO GOL ZA ISTORIJU U 94. MINUTU: Votford u finalu FA kupa prvi put od 1984!
Troj Dini, Foto: EPA/Neil Hall

SVI SLAVE JEDNOG ČOVEKA!

Troj Dini je iz penala u sam smiraj meča, u 94. minutu, meč odveo u produžetke

Fudbaleri Votforda plasirali su se u finale FA kupa, pošto su posle preokreta i produžetaka na Vembliju u Londonu pobedili Vulverhempton sa 3:2.

Vulverhempton je poveo u 36. minutu golom Meta Doertija, a prednost je udvostručio Raul Himenes u 62. Votford je smanjio u 79. minutu preko Đerara Delofeua, a utakmicu je u produžetak uveo Troj Dini golom iz jedanaesterca u četvrtom minutu nadoknade vremena.

Pobedu Votfordu doneo je Deulofeu u 104. minutu. Biće ovo prvo finale FA kupa za Votford od 1984. godine.

Inače, za one koji ne znaju, Troj Dini je 2012. godine završio u zatvoru jer je šutnuo čoveka u glavu, a odslužio je oko tri meseca od kazne na devet meseci zatočeništva iza rešetaka. Pretpostavite samo kako se sada oseća.

Votford će u finalu FA kupa igrati protiv Mančester Sitija, 18. maja na Vembliju. Siti je juče pobedio Brajton sa 1:0 golom Gabrijela Žezusa.