SVE SE ZNA: Poznato ko ide u plej-of, a ko u plej-aut!

SUPERLIGA, 30. KOLO

Najviše golova viđeno je na meču u Nišu

Objavljeno: 21:42h

Poslednje, 30. kolo, regularnog dela Superlige dalo je i odgovor na pitanje koji timovi nastavljaju borbu za titulu u plej-ofu, a koji za opstanak u plej-autu.

Spartak je nastavio furioznu seriju i savladao Rad na domaćem terenu sa 1:0 golom Kerkeza u 66. minutu. Trijumf je doveo Subotičane nadomak plej-ofa i samo su se čekale lepe vesti iz Beograda gde je Proleter igrao sa Crvenom zvezdom. U meču u Beogradu bi crveno-beli trebalo da slave sa osam ili više golova razlike kako bi novosadski tim ispao iz plej-ofa.

Radnik iz Surdulice je na gostovanju u Vranju pobedio Dinamo sa 3:0 i tako iz trke za plej-of izbacio Voždovac kome minimalna pobeda protiv Mačve nije ništa značila. Napredak je pobedio Zemun sa 1:0 golom Alivodića.

Najviše golova viđeno je na meču u Nišu.Radnički je sa 5:1 pobedio Bačku, a strelci su bili Kojašević u devetom i 24. minutu, Haskić u 38. i 71. minutu i Nikola Drinčić u 44. minutu dok je počasni pogodak za Bačku postigao Micić u 86. minutu.

Tabela plej-ofa

1. Crvena zvezda 42 2. Radnički 38 3. Partizan 27 4. Čukarički 27 5. Mladost 23 6. Napredak 21 7. Proleter 20 8. Vojvodina 20

Tabela plej-auta

1. Spartak 19 2. Radnik 19 3. Voždovac 19 4. Mačva 16 5. Bačka 13 6. Rad 11 7. Dinamo 10 8. Zemun 9

Superliga Srbije, 30. kolo

Čukarički - Mladost 0:0 (0:0)

Dinamo - Radnik 0:3 (0:1) (Zlatanović 25, 86, Damjanovic 51)

Voždovac - Mačva 1:0 (1:0) (Jovanović 8)

Napredak - Zemun 1:0 (1:0) (Alivodić 24)

Radnički - Bačka 5:1 (4:0) (Kojašević 9, 24, Haskić 38, 71, Drinčić 44)

Spartak - Rad 1:0 (0:0) (Kerkez 66)

Vojvodina - Partizan 3:2 (1:1) (Matić 3, 90+9, Gajić 90+17 - Tošić 45+4, Ivanović 90+18)