Maksimović i drugari su četvrti u Primeri, a prazan im je stadion, još im Sevilja diše za vratom! Podmornica tone!
Fudbaleri Hetafea, Foto: EPA/Rodrigo Jimenez

PrIMERA, 31. KOLO

Ekipa iz Katalonije imala veći posed lopte i više šansi

Iako igra netipičan fudbal za špansku Primeru, Hetafe je trenutno na četvrtoj poziciji koja vodi u Ligu šampiona.

Zahvaljući trijumfu nad Atletik Bilbaoom u 31. kolu Primere od 1:0, tim za koji nastupa Nemanja Maksimović je upisao nova tri boda. Iako je ekipa iz Katalonije imala veći posed lopte i više šansi, italijanski mentalitet Hetafea "znamo šta hoćemo i ne marimo kako ćemo do cilja" je presudio. Zato ni ne čudi što Hetafe generalno prati malo navijača.

Pobedu nad Bilbaoom Hetafeu je doneo napadač domaćih Anhel koji je postigao gol u 78. minutu.

Fudbaleri Alavesa i Leganesa odigrali su bez pobednika 1:1. u utakmici 31. kola Primere. Alaves je poveo u 18. minutu golom Žonatana Kaljerija sa penala, a izjednačenje i bod Leganesu doneo je Honatan Silva u 93. minutu.

Ekipa Alavesa je sedma na tabeli španskog šampionata sa 45 bodova, dok je Leganes na 11. poziciji sa pet bodova manje.

U trećoj utakmici, Sevilja je pobedila Valjadolid sa 2:0.

Pogotke su postigli Mesa i El Hadadi u samoj završnici meča.

U trećem terminu ovog dana, Selta je u Vigu savladala Real Sosijedad nakon preokreta sa 3:1.

Momci iz Baskije su poveli u 32. minutu preko Vilijana Hosea nakon udarca sa bele tačke, ali je Iago Aspas uzvratio na isti način sedam minuta od početka drugog dela meča.

Usledio je potom crveni karton Hosea, pa je ekipa iz Viga sa igračem više na terenu uspela da stigne do preokreta i vrlo važna tri boda u 79. minutu kada je Aspas postigao svoj drugi pogodak. Konačan rezultat postavio je Maksi Gomez u nadoknadi vremena.

Levante je u istom tom terminu na svom terenu remizirao sa Ueskom rezultatom 2:2

U poslednjem meču dana, Betis je slavio nad Viljarealom sa 2:1 i na taj način ostavio Žutu podmornicu na 18. mestu na tabeli, tačnije u zoni ispadanja.