CRVENO-BELI RAZBILI PROLETER: Zvezda ulepšala Delijama proslavu i u plej-of otišla u idealnom raspoloženju!
Fudbaleri Crvene zvezde, Foto: Starsport©

SUPERLIGA, 30. KOLO

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na lajv blogu na Espreso.co.rs...

Objavljeno: 21:09h

Fudbaleri Crvene zvezde na najbolji način su završili regularni deo Superlige.

Oni su na stadionu "Rajko Mitić" ubedljivo savladali Proleter sa 4:0 golovima Boaćija, Marina i Ivanića. To je ujedno bio i trijumf za savršeni niz pošto su izabranici Vladana Milojevića sezonu završili sa 27 pobeda i tri remija, bez poraza sa 84 boda. U plej-of Crvena zvezda se plasirala sa prvog mesta na tabeli Superlige, a Novosađani sa osmog i 38 bodova.

Od početka meča su crveno-beli imali inicijativu pa je prvi gol došao u 35. minutu. Asistent je bio Branko Jovičić, a Ričmond Boaći pogodio za 1:0. U nastavku je usledila prava crveno - bela rapsodija. Prvo je Marko Marin u 69. minutu uzeo loptu, promešao odbranu Proletera i sjajnim lobom duplirao prednost.

Treći gol za Crvenu zvezdu na meču postigao je Mirko Ivanić u 75. minutu, ali on nije proslavio pogodak imajući u vidu da je nosio dres Proletera. Konačan rezultat postavio je Boaći u 81. minutu na asistenciju Gobeljića. Do kraja meča, pokušavali su još Milijaš i Marin, ali je utakmica završena 4:0.

Superliga biće nastavljena sledećeg vikenda prvim kolom plej-ofa u kome će Crvena zvezda da igra protiv Radničkog, a Proleter protiv Vojvodine.

90' KRAJ!

87' Pokušava Marko Marin, ali lopta odlazi pored gola.

86' Lep Pokušaj Milijaša, ali bez efekta!

81' GOOOOOL! Asistent je Gobeljić, a Boaći sprovodi loptu u mrežu!

75' GOOOOOL! Mirko Ivanić pogađa za 3:0.

69' - GOOOOOL! Marko Marin je promešao odbranu Proletera i sve začinio prelepim golom!

65' - Ređa Zvezda šanse, pokušao je Joveljić.

62' - Lep potez Marina, ali bez realizacije.

58' Prvi šut u okvir gola Proletera, ali je Borjan siguran.

57' Pritiska Crvena zvezda Proleter.

51' Stativa Boaćija!

46' Počelo je drugo poluvreme!

POLUVREME! Miran meč na Marakani, baš kakav je i očekivan.

35' GOOOOOOOOOOOOL! Ričmond Boaći je strelac za crveno-bele na asistenciju Branka Jovičića.

25' Mirno je na Marakani, da ne može mirnije... Već je poznato da je Proleter već u plej-ofu, jer samo poraz od 9:0 može da ga pošalje u plej-aut, s obzirom na druge rezultate. Sve što smo videli u ovom poluvremenu za sada je žuti karton za Leandra.

1' Meč je počeo!

18.13 - Evo i sastava: Kao i uvek kada je u timu Dejan Joveljić, Delije su prilično radosne...

Crvena zvezda: Borjan – Gajić, Milunović, Savić, Rodić – Jovičić, Ivanić, Ben, Marin – Boaći, Joveljić.

Proleter: Elesin – Mitrović, Leandro, Lambulić, Tanasin – Ilić, Govedarica, Čolović, Čović, Stamenić - Vujaklija.