JUVEU ČUDO OD DETETA DONELO POBEDU, ROMI NAJSTARIJI FUDBALER: Kean i De Rosi su zvezde dana u Italiji!
Moiz Kean je pogodio za pobedu Juventusa, Foto: AP/Fabio Murru

SERIJA A, 31. KOLO

Pobedonosni gol za torinsku ekipu je postigao u 84. minutu

Derbi Juventusa i Milana bio je sve što velika utakmice treba da bude.

Viđen je preokret, a slavila je Stara dama sa 2:1 u 31. kolu Serije A. Nezaustavljivi Poljak Krištof Pjontek je ponovo bio strelac za milansku ekipu. Pogodio je gol Juventusa za vođstvo u 39. minutu i sa tim rezultatom je gotovo prvo poluvreme.

U nastavku je usledio preokret šampiona Italije. Prvo je Paolo Dibala izjednačio sa penala u 60. minutu, a nekoliko minuta kasnije je napustio teren i umesto njega je u igru ušao mladi Moiz Kean.

Upravo je ovaj momak koji ima 19 godina rešio derbi sa Milanom. Pobedonosni gol za torinsku ekipu je postigao u 84. minutu i tako doneo nova tri boda prvaku Italije.

Parma i Torino su odigrali bez golova.

U poslednjem meču dana, Roma je slavila nad Sampdorijom u gostima rezultatom 1:0.

Pobedonosni pogodak postigao je veteran Danijele de Rosi u 75. minutu.