Subotić kumovao trijumfu Dortmunda: Liverpul jednom nogom u četvrtfinalu! (VIDEO)

Liga Evrope, osmina finala

Srpski štoper asistent u pobedi svog tima, "crveni" u dobroj situaciji pred revanš sa Mančester Junajtedom
Objavljeno: 23:20h

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda u prvom meču osmine finala Lige Evrope ubedljivo su savladali Totenhem 3:0 i praktično već prošli među osam najboljih. Srpski fudbaler Neven Subotić odigrao je pola sata za "milionere" i asistirao Rojsu za drugi pogodak. Nikola Stojiljković igrao je samo poslednjih 20 minuta u porazu Brage od Fenerbahčea u Istanbulu 1:0, baš kao i Filip Đuričić u porazu Anderlehta od Šahtjora 3:1. Najzanimljiviji meč koji je počeo u terminu od 21:05 je bio susret engleskih velikana. Liverpul je sa 2:0 savladao Mančester junajted i u sjajnoj je poziciji pred revanš. Prvi gol na meču delo je Danijela Staridža u 20. minutu i to posle sumnjivog penala. Na 2:0 je povisio Firmino na asistenciju Lalane u 73. minutu, što je i bio konačan rezultat. Atletik Bilbao je na svom terenu trijumfovao sa 1:0 protiv Valensije, Sparta Prag i Lacio su remizirali 1:1, a Viljareal je pobedio Leverkuzen na "Madrigalu" sa 2:0. Rezultati: Bazel - Sevilja 0:0. Borusija Dortmund - Totenhem 3:0 (Aubemjang 30, Rojs 61, 70). Fenerbahče - Braga 1:0 (Topal 82) Šahtjor - Anderleht 3:1 (Tajson 21, Kučer 24, Eduardo 79 - Ačempong 69). Bilbao – Valensija 1:0 (Garsija 20) Liverpul – Mančester junajted 2:0 (Staridž 19p, Firmino) Sparta – Lacio 1:1 (Fridek 13 - Parolo 38) Viljareal – Leverkuzen 2:0 (Bakambu 4, 56) (Espreso.co.rs)