BRATSKA PODELA BODOVA BLEKIJA I KOLAROVA: Empoli šokirao Napoli, Lacio i Sergej korak dalje od Lige šampiona!
Roma - Fiorentina 1:1, Foto: AP

SERIJA A, 30. KOLO

Inter deklasirao Đenovu

U derbiju 30. kola Serije A Roma i Fiorentina su odigrali meč bez pobednika - 2:2.

Viola je povela preko Pecele u 12. minutu utakmice, da bi Roma uzvratila dva minuta kasnije zahvaljujući suprtalentovanom Zanioli.

Fiorentina je došla do novog vođstva na početku drugog poluvremena, ali Vučica je po drugi put na meču došla do izjednačenja. Peroti je poslao projektil u rašlje za radost Rimljana, koji su posle dva vezana poraza uspeli da ostvare pozitivan rezultat.

Fudbaleri Empolija napravili su veliko iznenađenje trijumfom nad Napolijem rezultatom 2:1 u okviru 30. kola Serije A.

Na stadionu „Karlo Kasteljani“ viđen je niz preokreta, a domaći tim uspeo je da se sedmim trijumfom ove sezone iščupa iz opasne zone.

Golove za pobednički tim postigli su Dijego Farijas i Đovani di Lorenco, dok je nadu izabranicima Karla Ančelotija dao Pjotr Žijelinski.

Serija A 30. kolo

Utorak Milan – Udineze 1:1 (1:0) (Pijatek 44 – Lasanja 65) Kaljari – Juventus 0:2 (0:1 (Bonući 22 , Kin 85)

Sreda Empoli – Napoli 2:1 (1:1) (Farias 28, Di Lorenco 53 – Zjelinski 44) 21:00 Roma – Fiorentina 21:00 Frosinone – Parma 21:00 Đenova – Inter 21:00 Spal – Lacio 21:00 Torino – Sampdorija

Četvrtak 19:00 Sasuolo – Kijevo 21:00 Atalanta – Bolonja