BILBAO U INFARKT MEČU POBEDIO SA PENALA U 93': Selta prosula prednost, Dmitrović i Eibar posle preokreta do plena!
Slavlje Bilbaa u 93. minutu, Foto: EPA/Luis Tejido

30. kolo PRIMERE

Nije dobro za one sa slabim srcem

Fudbaleri Atletik Bilbaa ostvarili su i treću veznu pobedu, pošto su u ludoj utakmici na San Memesu savladali Levante rezultatom 3:2.

Poveli su domaći već u 5. minutu preko Jurija Berčiče, da bi u 27. Aitor pogodio sopstvenu mrežu i duplirao prednost baskijskog kluba.

Ipak, u drugom poluvremenu gosti iz Valensije su zaigrali znatno bolje i agresivnije, što je rezultovalo jedanaestercem, koji je u pogodak pretvorio Rodžer u 51. minutu.

Nastavili su gosti sa napadačkom igrom i kao nagrada za hrabru igru usledilo je izjednačenje u 89. minutu, a u strelce se upisao Erik Kabako.

U drugom meču večeri Eibar je posle preokreta na svom terenu nadigrao Rajo rezultatom 2:1.

Poveli su gosti preko Poca u 40. minutu, ali je tim Marka Dmitrovića uzvratio sa dva brza gola. Prvo je Čarles pogodio u 64. minutu, da bi Pedro Leon režirao potpuni preokret i pobedu Eibara.

Ueska i Selta su u pravoj goleadi podelili bodove.

Gost iz Viga imao je baš prednost od dva gola razlike, ali je domaćin, uz ogromnu pomoć Selitne odbrane uspeo da preokrene za samo deset minuta. Ipak, rafalna paljba završena je golom Budebuza za 3:3.

REZULTATI, 30. KOLO

Sreda

Atletik Bilbao – Levante 3:2 (2:0)

(Berćiće 5, Fernandez 27 autogol, Muniain 90+3 penal – Rođer 51 penal, Kabaso 90, ck. Kabaso 90+6)

Eibar – Rajo Valjekano 2:1 (0:1)