Mančester osetio ujed Vukova: Fulam i Mitrović doživeli debakl - Votford demonstrirao silu!
Vukovi bolji od Đavola, Foto: AP

premijer liga 33. kolo

Mnogo golova na otvaranju 33. kola engleskog prvenstva

Fudbaleri Vulverhemptona su savladali Mančester junajted rezultatom 2:1 u okviru 33. kolu Premijer lige.

Solsjkerov tim je sada korak dalje od plasmana u Ligu šampiona pošto se posle ovog kola nalazi na petom mestu i sa bodom manje u odnosu na četvrtoplasirani Totenhem, koji ima utakmicu manje.

Počelo je idealno za Crvene đavole, poveli su preko mladog Skota Mektomineja u 13. minutu, ali su Vukovi zasluženo izjednačili u 26. minutu meča zahvaljujući Joti.

Na početku drugog poluvremena Mančester je ostao bez kapitena Ešlija Janga, koji je u roku od pet minuta dobio dva žuta kartona. Vulverhempton je umeo to da iskoristi, a počastio je ih Smoling pogodivši sopstvenu mrežu.

U drugom meču dana Votford je razbio Fulam sa 4:1.

Nije izgledalo kao da će Fulam doživetu novi debakl na poluvremenu. "Stršljenovi" su poveli u 23. minutu preko Duakurea, ali je Rajan Babel uspeo da izjednači u 33.

Ipak, sve se "raspalo" u igri ekipe Skota Parkera u drugih 45 minuta.

Hjuz je u 63. doneo novu prednost domaćinu, na 3:1 je povisio rasni golgeter Troj Dini, da bi na konačnih 4:1 povisio defanzivac Kiko Femenia.