Grizmanova bockalica za trijumf Atletika nad Đironom posle 450 minuta, Hetafe nije izgubio ali rizikuje LŠ!
Grizman je u nadoknadi potvrdio pobedu Atletika, Foto: EPA

primera, 30. kolo

Objavljeno: 22:39h

Fudbaleri Atletiko Madrida savladali su na svom terenu ekipu Đirone rezultatom 2:0.

Izabranici Dijega Simeonea su ovom pobedom zadržali prednost nad Realom koja sada iznosi pet bodova, uz meč manje ekipe sa Santjago Bernabeua.

Posle tvrdog prvog poluvremena, domaći su poveli tek u 76. minutu preko Dijega Godina, da bi u nadoknadi meča Antoan Grizman potvrdio pobedu svoje ekipe svojim trinaestim pogotkom u sezoni.

Đirona je posle ovog poraza ostala na 13. poziciji sa 34 poena, ali i dalje nije bezbedna u borbi za opstanak.

Remi Espanjola i Hetafea
Remi Espanjola i Hetafea foto: EPA

U drugom meču dana Espanjol i Hetafe su podelili bodove na Monžuiku.

Poveo je Espanjol u 56. minutu preko Iglesijasa, a Anhel je golom za Hetafe postavio konačnih 1:1 na ovom meču.

Katalonci su na 12. mestu sa 35. bodova, dok je Hetafe. ostao na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Primera, 30. kolo:

Atletiko Madrid - Đirona 2:0 (0:0) (Godin 76, Grizman 90) Espanjol - Hetafe 1:1 (0:0) (Iglesijas 56 - Anhel 72) Viljareal - Barselona (21.30) Sreda: Atletik Bilbao - Levante (19.30) Ueska - Selta (20.30) Eibar - Rajo Valjekano Valensija - Real Madrid (21.30) Četvrtak: Sevilja - Alaves (19.30) Leganes - Valjadolid (20.30) Real Sosijedad - Betis (21.30)