Ne može ni Pjontek sve sam: Milan ponovo ne može da pobedi, Juventus rutinski kroz Sardiniju!
20. gol Pjonteka u sezoni je bio nedovoljan za pobedu Milana, Foto: EPA

30. kolo serije a

Pjontek postigao 20 gol u sezoni...

Fudbaleri Milana i Udinezea odigrali su večeras nerešeno 1:1, u utakmici 30. kola italijanske Serije A.

Milan je poveo u 44. minutu golom Kšištofa Pjontek , a bod i izjednačenje Udinezeu doneo je Kevin Lazanja u 65. minutu.

Ekipa Đenara Gatuza vezala je i treću utakmicu bez pobede i četvrta je na tabeli sa 52 boda.

Na drugoj strani, Udineze je trenutno na 15. poziciji sa 29 osvojenih bodova. Fudbaleri Milana u narednom kolu gostuju Juventusu, dok će Udineze dočekati Empoli.

U drugom meču dana, Juventus je na Sardiniji rutinski savladao Kaljari sa 2:0.

Povela je četa Masimilijana Alegrija u 22. minutu golom Bonućija i to je bio rezultat sa kojim se otišlo na odmor.

Nije bilo golova sve do finiša kada je novo italijansko čudo Mois Kin postigao novi pogodak za Juventus i postavio konačan rezultat ove utakmice.

Juve je korak bliže novom peharu, a Kaljari ostaje na 12. mestu sa 33 poena.

Serija A 30. kolo

Utorak Milan – Udineze 1:1 (1:0) (Pijatek 44 – Lasanja 65) Kaljari – Juventus 0:2 (0:1) (Bonući 22, Kin 85)

Sreda 19:00 Empoli – Napoli 21:00 Roma – Fiorentina 21:00 Frosinone – Parma 21:00 Đenova – Inter 21:00 Spal – Lacio 21:00 Torino – Sampdorija

Četvrtak 19:00 Sasuolo – Kijevo 21:00 Atalanta – Bolonja