TRAGEDIJA ORLIĆA PRED OČIMA DEKIJA I PANTELE: Srbima je presudio Srbin u 90. minutu i ostavio ih bez EP!
Srpski kadeti su ostali bez plasmana na EURO, Foto: Starsport©

Velika šteta

Selekcija do 17 godina, isto kao i omladinska, nije uspela da se plasira na kontinentalni šampionat

Tragedija u Staroj Pazovi na terenima Fudbalskog saveza Srbije! Srpski kadeti su ostali bez plasmana na Evropsko prvenstvo posle poraza koji su doživeli od Švedske 2:1 u 90. minutu.

"Orlićima" je u poslednjem kolu kvalifikacionog turnira, čiji smo bili domaćini, bio je neophodan trijumf kako bi bili među četiri najbolje drugoplasirane reprezentacije u kvalifikacijama i time obezbedili odlazak na Evropsku smotru, međutim, nisu uspeli.

Utakmicu je posmatrao i legendarni Dejan Stanković
Utakmicu je posmatrao i legendarni Dejan Stankovićfoto: Starsport©

A presudio im je niko drugi nego Srbin u redovima reprezentacije zemlje "tri krune", Tim Prica, inače sin legendarnog Radeta Price koga se sećaju sigurno oni malo strastveniji ljubitelji fudbala.

Sve je krenulo po zlu u 40. minutu kada je Blagojević skrivio penal koji je u vođstvo Šveđana pretvorio Prica.

Šveđani slave svog heroja Tima Pricu, sina čuvenog Radeta Price
Šveđani slave svog heroja Tima Pricu, sina čuvenog Radeta Pricefoto: Starsport©

Usledila je opsada gola Šveđana u drugom poluvremenu, izabranici Milana Kuljića su kidisali u želji da preokrenu rezultat, ali su se previše oslonili na dubinske lopte i preskakanje igre.

Ipak, rezultat je stigao u 89. minutu kada je Kremenović pogodio za 1:1, ali nerešeni rezultat nije odgovarao nijednoj selekciji.

1 / 6 Foto: Starsport©

Krenuli su tada i jedni i drugi svim silama, i baš kada je naša selekcija počela novu opsadu protivničkog gola, sevnula je kontra igrača u žutim dresovima koju pogotkom vrednim plasmana na EURO završava pominjani Tim Prica.

Tim golom Šveđani su pretekli Hrvate na tabeli drugoplasiranih selekcija i plasirali se na smotru najboljih kadeta "starog kontinenta".