NIJE NEMAČKA, NEGO SRPSKA BUNDESLIGA: Jović opet dao gol, ali svi pričaju o majstoru Filipu Kostiću!
Filip Kostić, Foto: EPA

Bundesliga, 27. kolo

Bravurozna partija srpskog tandema

Ajntraht je savladao Štutgart rezultatom 3:0 u 27. kolu Bundeslige, a junak pobede je bio Filip Kostić.

Reprezentativac Srbije je postigao dva gola u pobedi svog tima i prikazao koliko je dobar fudbaler. Prvo je u 45. minutu naleteo na odbitak i prikucao loptu u mrežu, da bi u 64. minutu posle sjajne kontre i asistencije Rebića šmekserski sproveo loptu u mrežu.

Tačku na ubedljivu partiju Ajntrahta stavio je Luka Jovć u 84. minutu.

Ekipa iz Frankfurta je ovim trijmfom izbila na četvrto mesto i sada se nalazi na poziciji koja može da im obezbedi Ligu šampiona.

U prvom meču dana fudbaleri Šalkea pobedili su danas na gostujućem terenu Hanover sa 1:0, u utakmici 27. kola Bundeslige.Jedini gol postigao je Suat Serdar u 39. minutu.

Šalke je prekinuo niz loših rezultata i posle sedme pobede zauzima 14. mesto na tabeli sa 26 bodova.

Hanover je pretrpeo 19. poraz i poslednji je na tabeli sa 14 bodova.

Petak Hofenhajm – Leverkuzen 4:1 (1:1) (Belfodil 10, 61, Bender 51. autogol, Kramarić 79 – Foland 17)

Subota Dortmund – Volfsburg 2:0 (0:0) (Alkaser 90+1, 90+4)

Fortuna Diseldorf – Menhengladbah 3:1 (3:0) (Henings 6, 16, Šteger 12 – Zakarija 82)

Frajburg – Bajern 1:1 (1:1) (Heler 3 – Levandovski 22)

Nirnberg – Augsburg 3:0 (0:0) (Išak 52, Perira 88, Leven 90+1)

Verder – Majnc 3:1 (2:0) (Rašica 3, Kruze 36, 63, – Kvajzon 52)

Lajpcig – Herta 5:0 (2:0) (Forzberg 17, Poulsen 27, 56, 62, Hajdara 64)

Nedelja Hanover – Šalke 0:1 (0:1) (Serdar 39)

Ajntraht – Štutgart 3:0 (1:0) (Kostić 45, 64, Jović 84)