DESTRO - MAESTRO: Miha je čudotvorac, Bolonja u 96. minutu  do pobede! Napoli se igrao sa Vučicom! SMS srušio Inter
Napolitanci su bili ubedljivi, Foto: Printscreen

serija a, 29. kolo

DESTRO - MAESTRO: Miha je čudotvorac, Bolonja u 96. minutu do pobede! Napoli se igrao sa Vučicom! SMS srušio Inter

Zapaženu rolu imali su Saša Lukić i Nikola Milenković

Angažovanje Siniše Mihajlovića za trenera će vrlo verovatno biti potez sezone za upravu Bolonju.

Pod njegovom palicom ovaj klub igra mnogo bolje i sve je bliži tome da izbori opstanak u Seriji A. U 29. kolu je u ludoj završnici pobedio Sasuolo sa 2:1 (0:0).

Pobedonosni pogodak je postigao Matija Destro, koji je bio najviši u skoku i u 96. minutu doneo je pobedu svom timu.

Fudbaleri Napolija ubedljivo su savladali Romu sa 4:1 u okviru 29. kola Serije A.

Ekipa Krala Anćelotija je totalno nadigrala Vučicu u Rimu i nanela novi udar ekipi iz glavnog grada Italije.

Ekspresno su Napolitanci započeli utakmicu, već u 2. minutu Milik je pogodio metu posle asistencije Verdija. Roma je uspela da izjedanči na isteku prvih 45. minuta - Peroti je bio precizan sa bele dačke, da bi u nastavku tim Klaudija Ranijerija doživeo potpuni debakl.

Mertens, Verdi i na kraju rezervista Junes uništili su Rimljane.

Fudbaleri Atalante pobedili su u gostima Parmu posle preokreta sa 3:1 u prvoj današnjoj utakmici 29. kola italijanskog prvenstva.

Parma je pred svojim navijačima povela pogotkom Žervinja u osmom minutu, ali je Mario Pašalić u 24. pogodio za izjednačenje.

Atalanta je tek u poslednjih 15 minuta uspela da slomi otpor Parme, pa je golovima Duvana Zapate u 75. i 93. minutu došla do pobede. Ekipa iz Bergama peta je na tabeli Serije A sa 48 bodova, dok je Parma 13. sa 33.

Torino i Fiorentina su podelili bodove - 1:1, a veliku priliku da donese pobdu svom timu imao je Vlahović, koji je propustio ogromnu šansu u 88. minutu igre.

Viola je rano povela golom Đovanija Simeonea u sedmom minutu, ali je u 34. minutu poravnanje ekipi Valtera Macarija sjajnim udarcem doneo Bazeli.

U poslednjem meču dana Lacio je golom Sergeja Milinković Savića u 12. minutu pobedio Inter i tako ostao u trci za mesta koja vode u Evropu, ko zna, možda i u Ligu šampiona.