SELTIK NA PRAGU 50. TITULE: Ludilo Old firma - provokacija, pa lakat u glavu, mаjstorski golovi i tuga Rendžersa!
Slavlje navijača Seltika, Foto: EPA

old firm

Novi derbi, stare navike

Pobeda za nastavak dominacije u Škotskoj, Seltik – Rendžers 2:1 (1:0). U najvećem derbiju ove zemlje četa trenera Nila Lenona je zasluženo slavila i stigla na korak do nove titule. Policajci u završnici mogli da izjednače, ali utisak je da je pobedio bolji.

Eduard je doneo vođstvo domaćinu, u 27. minutu, a samo tri minuta kasnije isključen je igrač gostiju Alfredo Morales. Već tada je Rendžers bio u ozbiljnom problemu.

Međutim, ne bi Old Firm bio to što jeste da ekipe lako dolaze do bodova. Iako s igračem manje, Rendžers u drugom poluvremenu stiže do izjednačenja. Kent je prošao između dvojice odbrambenih igrača i savladao Bejna.

Ipak, nisu gosti izdržali do kraja. Ponovo je Mekgregor kapitulirao. Igrao se 86. minut, a pogotku domaćina kumovala je velika greška Rendžersa na sredini terena. Defo je odigrao pogrešno povratnu loptu, usledila je kontra, posle koje je Forest pogodio za pobedu.