NIJE SAVO DEDA MRAZ, PARTIZAN JE ČETVRTI: Crno-beli izgubili i u Kruševcu, Napredak mogao i ubedljivije da slavi!
Napredak - Partizan, Foto: Starsport©

superliga, 28. kolo

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz naš "lajv-blog"

Objavljeno: 19:08h

U okviru 28. kola Superlige Srbije Partizan je doživeo još jedan stravičan neuspeh, pošto je i pod vođstvom novog trenera Sava Miloševića poražen od Napretka u Kruševcu sa 1:0.

Strelac jedinog gola bio je Ivan Đorić u 18. minutu na asistenciju bivšeg igrača Partizana Nikole Aksentijevića, a još jedan bivši fudbaler crno-belih koji nastupa za Napredak bio je heroj.

Golman Nikola Petrović je sredinom drugog poluvremena odbranio penal Rikardu Gomešu i tako doneo pobedu svom timu, a i u još nekoliko navrata bio je sjajan na gol liniji.

Inače, Čarapani su mogli i ubedljivije da slave, da je sudija priznao čist pogodak u prvom poluvremenu koji je postigao Ibrahima N'Dijaje, koji je navodno bio u ofsajdu, iako je očigledno da nedozvoljene pozicije nije bilo.

Crno-beli su zbog ovog kiksa (treći poraz zaredom, četvrti meč bez trijumfa uzastopno) pali na 4. mesto, jer je Čukarički slavio u subotu, a Napredak se popeo na 6, i dobro deluje dva kola pred plej-of. Ovo je Čarapanima bila prva pobeda u 2019. godini, a boljeg protivnika za "bustovanje" samopouzdanja nisu mogli da savladaju.

Sva dešavanja sa ovog meča mogli ste da pratite uz "lajv-blog".

KRAJ UTAKMICE! Partizan je četvrti! Napredak je 6.

90+4 Šutirao je Saša Ilić, sjajna intervencija Nikole Petrovića! Velika šansa u sam smiraj meča!

85' Novi udarac Rikarda Gomeša, opet brani Petrović.

69' Dobar pokušaj Nemanje Nikolića, ali malo pored gola.

59' Sada crno-beli traže novi penal, kažu da je jedan od igrača Napretka igrao rukom, sudija Anđelovski posle dosluha sa pomoćnikom Olajoš Nađem odmahuje i neće biti ništa od toga.

58' Neverovatno, ali Rikardo Gomeš je promašio penal, Nikola Petrović ga je maestralno odbranio.

57' Penal za Partizan, Zoran Tošić je oboren u kaznenom prostoru, Rikardo će šutirati.

48' Napredak je dobro počeo drugo poluvreme, centrirao je Alivodić, ali lopta nije završila gde je bila upućena.

POLUVREME! Partizan deluje mlako, Napredak uz pomoć dobro raspoloženog golmana Nikole Petrovića uspeva da odoli za sada...

45+2 Šta je upravo promašio Rikardo Gomeš. Glavom sa par metara u skoro nebranjenu mrežu na asistenciju Marka Valijentea.

45' Još jedan pokušaj Danila Pantića posle centaršuta Rikarda Gomeša, ali je opet na nivou zadatka bi Petrović.

31' Zbog povrede je igru napustio Nemanja G Miletić, umesto njega na terenu je Slobodan Urošević, koji nikako ne uspeva da pronađe pravu formu otkako je došao u Humsku.

29' Tokom velikog dela prvog poluvremena Grobari su terali Savu Miloševića.

24' Sjajan šut Danila Pantića iz skoro iste situacije kao pre par nedelja na ovom stadionu, pokušao je iz slobodnjaka Petrović opet dobar na gol liniji.

22' Napretku je poništen čist gol zbog ofsajda...

18' KAKAV GOL ZA NAPREDAK POSTIGAO JE IVAN ĐORIĆ, NA ASISTENCIJU NIKOLE AKSENTIJEVIĆA, BIVŠEG IGRAČA PARTIZANA!!! Sa 20 metara je loptu smestio u rašlje, Stojković je bio nemoćan.

16' Dobar pokušaj Lole Smiljanića sa daljine posle visokog pritiska Partizanovih igrača ukrotio je Nikola Petrović.

5' Prvi interesantan momenat na meču. Rikardo je lepo odložio za Nemanju G Miletića na levi bok, ovaj centrirao, a bivši član crno-belih Nikola Petrović je lagano uhvatio tu loptu.

1' Meč je počeo, kao što možemo da vidimo crno-beli su na teren istrčali sa najiskusnijom ekipom ove sezone. Tu je čak i Lola Smiljanić, tinejdžera nema u opticaju...

16.00 - Poznati su sastavi za današnji meč u Kruševcu:

NAPREDAK: Ni. Petrović, Aksentijević, Veškovac, Ostojić, Marinković, Eskić, Đorić, Endiaje, Alivodić, Ivanović, Ne. Petrović.

PARTIZAN: Stojković, Vulićević, Ostojić, Valijente, Miletić, Šćekić, Smiljanić, Pantić, Tošić, Rikardo, Nikolić.