KONAČNO PROCVETALE LALE: Vojvodina pobedila posle četiri meseca, Čukarički pretekao Partizan, Radnički ne staje!
Fudbaleri Vojvodine, Foto: Starsport©

SUPERLIGA, 28. KOLO

Novosađani su slavili posle preokreta mada se nije činilo da će biti tako

Izgleda da je reprezentativna pauza prijala Vojvodini.

Novosadski tim će u preostalim kolima pokušati da se domogne plej-ofa, a prvi korak je bio trijumf nad Dinamom iz Vranja na gostujućem terenu. Novosađani su slavili sa 3:1 posle preokreta mada se nije činilo da će biti tako.

Već u četvrtom minutu su Vranjanci poveli golom Nedeljkovića. Međutim, Vojvodina nije odustajala pa je izjednačila već u 22. minutu kada je strelac bio Milan Đurić. Već posle šest minuta igre u drugom poluvremenu Matić je pogodio za 2:1, a u 89. minutu konačan rezultat postavio je Đurić sa penala.

Spartak je u Subotici dočekao Mladost iz Lučana i pobedio sa 1:0 golom Glavčića u 27. minutu.

Fudbaleri Radničkog nastavljaju da nižu pobede. Nova žrtva je bio Rad koji je izgubio na gostovanju četi Nenada Lalatovića sa 2:0. To je bila 22. pobeda niške ekipe ove sezone.

Strelci za Radnički u novom trijumfu bili su Nermin Haskić u drugom i Nikola Drinčić u 69. minutu. Posle ovog poraza, Rad je ostao na 14. mestu i do kraja sezone će strepeti za opstanak.

Čukarički je na domaćem terenu pobedio Radnik iz Surdulice sa 2:0. Golove je postigao Ognjen Mudrinski koji je bio strelac u 28. i 37. minutu. Ovim trijumfom, beogradski tim je zauzeo treće mesto na tabeli i pretekao Partizan od koga ima dva boda i utakmicu više.