DORTMUND NA MIŠIĆE: Alkaser tek u finišu proradio! Levandovski sprečio blamažu Bajerna! Grujićeva Herta torpedovana
Pako Alkaser je doneo tri boda Borusiji, Foto: EPA/Ronald Wittek

BUNDESLIGA, 27. kolo

Bolje su se snašli dortmundski fudbaleri koji su, iako u nadoknadi drugog poluvremena, uspeli da pobede

Reprezentativna pauza više nije prijala glavnim konkurentima za titulu u Bundesligi, Borusiji iz Dortmunda i minhenskom Bajernu.

Bolje su se snašli dortmundski fudbaleri koji su, iako u nadoknadi drugog poluvremena, uspeli da pobede Volfsburg na domaćem terenu sa 2:0. Strelac oba gola bio je Pako Alkaser u 90. i četvrtom minutu nadoknade vremena.

Bajern iz Minhena nije uspeo da održi korak sa Borusijom pošto je na gostovanju Frajburgu odigrao nerešeno 1:1.

Kada je Holer pogodio u trećem minutu za vođstvo domaćih činilo se da je na pomolu još jedna blamaža izabranika Nike Kovača. Međutim, da ne bude tako pobrinuo se Robert Levandovski koji je izjednačio u 22. minutu i postavio konačan rezultat.

U preostalim mečevima, slavili su domaći timovi. Dizeldorf je pobedio Borusiju iz Menhengladbaha sa 3:1, Nirnberg je bio bolji od Augzburga sa 3:0, dok je Verder savladao Majn sa 3:1.

Herta za koju nastupa srpski fudbaler Marko Grujić ubedljivo je izgubila na gostovanju Lajpcigu. Domaći su slavili sa 5:0, a najzaslužniji za pobedu je Poulsen koji je postigao het-trik.

Bundesliga, 27. kolo

Petak

Hofenhajm - Bajer Leverkuzen 4:1 (1:1) (Belfodil 10, 61, Bender 51ag, Kramarić 79 - Foland)

Dortmund – Volfsburg 2:0 (0:0) (Alkaser 90, 90+4)

Dizeldorf – Menhengladbah 3.1 (3:0) (Henings 6, 16, Stoger 12 - Zakarija 83)

Frajburg – Bajern 1:1 (1:1) (Holer 3 - Levandovski 22)

Nirnberg – Augzburg 3:0 (0:0) (Ishak 52, Pereira 88, Loven 90+1)

Verder – Majnc 3:1 (2:0) (Rašica 3, Kruse 36, 63 - Kvaison 52)

Lajpcig – Herta 5:0 (2:0) (Forsberg 17, Poulsen 27, 56, 62, Hajdara 64)