Mersisajd derbi: Složni na tribini, podela bodova na terenu! (FOTO) (VIDEO)

premijer liga ,8. kolo

U prvom gradskom derbiju Liverpula u novoj sezoni nije bilo pobednika
Objavljeno: 16:32h

Nije bilo pobednika na "Mersisajd derbiju" - Everton - Liverpul 1:1. Na "Gudison parku" videli smo otvorenu igru sa obe strane, ali i nedostatak koncentracije kod napadača obe ekipe. Ovim bodom, "karamele" su zadržale šestu poziciju, dok su "crveni" ostali na razočaravajućoj desetoj. Ovo je možda bila i poslednja utakmica Brendana Rodžersa na klupi Liverpula, jer su sve glasnije priče o tome da se klub sa Enfilda dogovorio sa Jirgenom Klopom. Udar na džepove ujedinio navijače Evertona i Liverpula!

Liverpul je do prednosti došao u 41. minutu kada je indolentnost odbrane Evertona iskoristio Deni Ings. Samo nekoliko minuta kasnije, Lukaku je postavio konačan rezultat. Premijer liga 8. kolo: Subota: Kristal Palas - VBA 2:0 Mančester Siti - Njukasl 6:1 Sanderlend - Vest Hem 2:2 Norič - Lester 1:2 Burnemaut - Votford 1:1 Čelsi Sautemtpon 1:4 Aston Vila - Stouk 0:1 Nedelja: Everton - Liverpul 1:1 (Lukaku 45 - Ings 41) Arsenal - Mančester Junajted 17.00 Svonsi Totenhem 17.00 (Espreso.co.rs)