SENZACIJA U BUDIMPEŠTI: Mađari zakopali Hrvate, vicešampioni sveta doživeli katastrofalan poraz!
Mađarska - Hrvatska 2:1 (1:1), Foto: EPA/Szilard Koszticsak

Kvalifikacije za EP 2020, 2. kolo

SENZACIJA U BUDIMPEŠTI: Mađari zakopali Hrvate, vicešampioni sveta doživeli katastrofalan poraz!

Vatreni nisu bili preterano "vatreni"...

Objavljeno: 24.03.2019. 20:09h
  • 2

Mađari su u Budimpešti priredili prvoklasno iznenađenje i kao ekipa koja već decenijama nije igrala Svetsko prvenstvo, zadala je fatalan udarac vicešampionima planete Hrvatima. Naše severne komšije su u glavnom gradu savladale Vatrene sa 2:1.

Poveli su gosti u 13. minutu golom Antea Rebića i tada je delovalo da će se prošetati, ali je Adam Salaj poravnao rezultat u 34. minutu.

Čovek odluke bio je Mate Patkai koji je u 76. minutu savladao Kalinića i doneo prva tri boda Mađarima.

U ostala dva meča odigrana u ovom terminu, Škotska je bila bolja od San Marina sa 2:0 u gostima, dok je Izrael pomalo iznenadio Austriju sa 4:2 het-trikom Erana Zahavija, pa dva pogotka Marka Arnautovića nisu bila dovoljna.

Кvalifikacije za EP, 2. kolo:

NEDELJA

Grupa C

20.45 Holandija – Nemačka
20.45 Severna Irska – Belorusija

Grupa E

Vels – Slovačka 1:0 (1:0)
(Džejms 5)

Mađarska – Hrvatska 2:1 (1:1)
(Rebić 13 - Salaj 34, Patkaj 76)

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa G

Izrael – Austrija 4:2 (2:1)
(Zahavi 34, 45, 55, Dabur 66 - Arnautović 8, 75)

20.45 Poljska – Letonija
20.45 Slovenija – Severna Makedonija

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

Grupa I

Kazahstan – Rusija 0:4 (0:2)
(Čerišev 19, 45+2, Dzjuba 52, Bejšebekov 62. autogol)

San Marino – Škotska 0:2 (0:1)
(Meklin 4, Rasel 74)

20.45 Kipar – Belgija

Пласман обезедио Sofascore резултати уживо

PONEDELJAK

Grupa A

20.45 Kosmet – Bugarska
20.45 Crna Gora – Engleska

Grupa B

20.45 Luksemburg – Ukrajina
20.45 Portugalija – Srbija

Grupa H

18.00 Turska – Moldavija
20.45 Andora – Albanija
20.45 Francuska – Island

UTORAK

Grupa D

20.45 Švajcarska – Danska
20.45 Republika Irska – Gruzija

Grupa F

20.45 Norveška – Švedska
20.45 Rumunija – Farska Ostrva
20.45 Malta – Španija

Grupa J

18.00 Jermenija – Finska
20.45 Italija – Lihtenštajn
20.45 Bosna i Hercegovina – Grčka

BONUS VIDEO: 

(Espreso.rs)

 


Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!
Inicijalizacija u toku...

Espreso.rs


Adria media