SENZACIJA U BUDIMPEŠTI: Mađari zakopali Hrvate, vicešampioni sveta doživeli katastrofalan poraz!
Mađarska - Hrvatska 2:1 (1:1), Foto: EPA/Szilard Koszticsak

Kvalifikacije za EP 2020, 2. kolo

Vatreni nisu bili preterano "vatreni"...

Objavljeno: 20:12h

Mađari su u Budimpešti priredili prvoklasno iznenađenje i kao ekipa koja već decenijama nije igrala Svetsko prvenstvo, zadala je fatalan udarac vicešampionima planete Hrvatima. Naše severne komšije su u glavnom gradu savladale Vatrene sa 2:1.

Poveli su gosti u 13. minutu golom Antea Rebića i tada je delovalo da će se prošetati, ali je Adam Salaj poravnao rezultat u 34. minutu.

Čovek odluke bio je Mate Patkai koji je u 76. minutu savladao Kalinića i doneo prva tri boda Mađarima.

U ostala dva meča odigrana u ovom terminu, Škotska je bila bolja od San Marina sa 2:0 u gostima, dok je Izrael pomalo iznenadio Austriju sa 4:2 het-trikom Erana Zahavija, pa dva pogotka Marka Arnautovića nisu bila dovoljna.

Кvalifikacije za EP, 2. kolo:

NEDELJA

Grupa C

20.45 Holandija – Nemačka 20.45 Severna Irska – Belorusija

Grupa E

Vels – Slovačka 1:0 (1:0) (Džejms 5)

Mađarska – Hrvatska 2:1 (1:1) (Rebić 13 - Salaj 34, Patkaj 76)

Grupa G

Izrael – Austrija 4:2 (2:1) (Zahavi 34, 45, 55, Dabur 66 - Arnautović 8, 75)

20.45 Poljska – Letonija 20.45 Slovenija – Severna Makedonija

Grupa I

Kazahstan – Rusija 0:4 (0:2) (Čerišev 19, 45+2, Dzjuba 52, Bejšebekov 62. autogol)

San Marino – Škotska 0:2 (0:1) (Meklin 4, Rasel 74)