VRHUNSKA ZABAVA U AMSTERDAMU: Nemci nisu mogli sa Srbijom, ali je Holandija pala u 90. minutu!
Nemci slavili u 90. minutu, Foto: AP

KVALIFIKACIJE ZA EURO, 2. KOLO

Treći gol je postigao Artem Dzjuba u 52. minutu na asistenciju Čeriševa

Objavljeno: 23:18h

U ubedljivo najuzbudljivijem duelu dana u drugom kolu kvalifikacija za EURO 2020 Nemačka je posle velike drame slavila nad Holandijom sa 3:2 (2:0).

Nemačka je povela u 15. minutu kada je Liroj Sane zatresao mrežu Silesena, da bi u 34. minutu pravo malo remek delo napravio Serž Gnabri.

U 48. minutu De Liht je na asistenciju Memfisa Depaja smanjio na 2:1, da bi upravo Depaj bio strelac 20-ak minuta kasnije za delirijum na Amsterdam Areni.

Međutim, u 90. minutu je Rojs prošao po levom boku, vratio loptu na penal, a Šulc pogodio za pobedu Nemaca od 3:2.

U ostalim mečevima večernjeg termina Belgija je slavila nad Kiprom sa 2:0, Severna Irska nad Belorusijom sa 2:1, Poljska nad Letonijom sa 2:0 i Slovenija i Severna Makedonija su podelile plen rezultatom 0:0.

Ako vas zanima šta su u kasnijem popodnevnom terminu uradili Hrvati, to možete da pročitate OVDE.

Pobeda Rusije nad Kazahstanom - Denis Čerišev
Pobeda Rusije nad Kazahstanom - Denis Čerišev foto: AP

U drugom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine, u ranijem terminu odigrana su dva meča.

U grupi E, Vels je završio posao sa Slovačkom već na početku meča. Ostvrski tim je slavio sa 1:0. Jedini strelac na meču je bio Džejms u petom minutu.

Trijumf nad Škotskom od pre nekoliko dana Kazahstancima je vezao noge pa su u grupi I ubedljivo izgubili od Rusije sa 4:0. Dva gola postigao je Denis Čerišev u 19. i nadoknadi prvog poluvremena. Treći gol je postigao Artem Dzjuba u 52. minutu na asistenciju Čeriševa dok je četvrti gol ruske reprezentacije delo Kazahstanca Bejsebekova koji je deset minuta kasnije pogodio sopstvenu mrežu.

Кvalifikacije za EP, 2. kolo:

NEDELJA

Grupa C

Holandija - Nemačka 2:3 (0:2) (De Liht 48, Depaj 63 - Sane 15, Gnabri 34, Šulc 90)

S. Irska - Belorusija 2:1 (1:1) (Evans 30, Magenis 87 - Staševič 33)

Grupa E

Vels – Slovačka 1:0 (1:0) (Džejms 5)

Mađarska - Hrvatska 2:1 (1:1) (Salai 34, Patkai 76 - Rebić 13)

Grupa G Izrael - Austrija 4:2 (2:1) (Zahavi 34, 45, 55, Dabur 66 - Arnautović 8, 75)

Slovenija - S. Makedonija 1:1 (1:0) (Zajc 34 - Bardi 47)

Poljska - Letonija 2:0 (0:0) (Levandovski 76, Glik 84)