NOVA POBEDA NA SRPSKI POGON, A NIJE JOVIĆ: Srbin zablistao i doneo pobedu Ajntrahtu! Bajern šesticom izbušio Majnc!
Filip Kostić sa Mijatom Gaćinovićem i Lukom Jovićem, Foto: Profimedia

bundesliga, 26. kolo

Fudbaleri Verdera ostvarili su pobedu u 26. kolu nemačke Bundeslige pošto su u Leverkuzenu savladali domaći Bajer sa 3:1.

Poveli su gosti u 13. minutu golom Maksa Kruzea, da bi prednost udvostručili u 37. minutu kada je Hradeckog savladao Rašica.

"Farmaceuti" su od tog trenutka morali da krenu na sve ili ništa kako bi izbegli poraz, ali u tome nisu uspeli.Smanjio je Bajer preko Leona Bejlija u 75. minutu susreta iz slobodnog udarca, ali za više nije bilo snage.

Konačnih 3:1 postavio je Maks Kruze svojim drugim golom u petom minutu nadoknade vremena.

Srpski Ajntraht slavio je na domaćem terenu protvi Nirnberga sa 1:0. Iako Luka Jović nije postigao gol, zablistao je drugi reprezentativac Srbije Filip Kostić. On je u 31. minutu asistirao Hinteregeru koji je pogodio za vođstvo i konačan rezultat.

Bajern iz Minhena je na domaćem terenu ubedljivo pobedio Majnc sa 6:0. Tako su Bavarci ponovo preuzeli prvo mesto od Borusije. Oba tima imaju po 60 bodova, ali Kovačeva ekipa ima bolju gol razliku (68:27) u odnosu na dortmundsku (64:30).

Od početka meča je postalo jasno šta čeka goste u Minhenu. U trećem minutu, pogodio je Levandovski za 1:0, a pola sata kasnije Rodrigez je duplirao prednost. Za 3:0 na poluvremenu pogodio je Koman u 39. minutu.

U drugom poluvremenu, Rodrigez je imao šou. Postigao je golove u 51. i 55. minutu, a konačan rezultat postavio je Dejvis u 70.

Bundesliga, 26. kolo

Petak

Borusija Menhengladbah - Frajburg 1:1 (1:1) (Plea 16 - Grifo 10)

Augzburg - Hanover 3:1 (0:1) (Kordova 65, Šmid 78, Han 86 - Vejdant 8)

Šalke - Lajpcig 0:1 (0:1) (Verner 14)

Štutgart - Hofenhajm 1:1 (0:1) (Zuber 66 - Kramarić 42)

Volfsburg - Dizeldorf 5:2 (1:1) (Mehmedi 34, Veghorst 54, 59, 88, Nohe 57 - Ajhan 30, Raman 65)

Herta - Dortmund 2:3 (2:1) (Kalu 4, 35p - Dilejni 14, Zagadu 47, Rojs 90+2)

Leverkuzen - Verder 1:3 (0:2) (Bejli 75 -- Kruse 13, 95; Rašica 37)

Ajntraht - Nirnberg 1:0 (1:0) (Hintereger 31)

Bajern Minhen - Majnc 6:0 (3:0) (Levadovski 3, Rodrigez 33, 51, 55, Koman 39, Dejvis 70)