VARNIČILO U TORINU: Siniša Mihajlović pobedio bivši klub, sudije napravile cirkus od VAR-a, crvenela oba tima!
Siniša Mihajlović je uspeo makar na jednu noć da izvuče Bolonju iz opasne zone, Foto: Profimedia

SERIJA A, 28. KOLO

Četa Siniše Mihajlovića je slavila uz preokret i haos koji su napravile sudije sa VAR tehnologijom

Fudbaleri Bolonje pobedili su Torino na gostovanju sa 3:2 u 28. kolu Serije A i tako sebi obezbedili prenoćište u sigurnoj zoni.

Četa Siniše Mihajlovića je slavila uz preokret i haos koji su napravile sudije sa VAR tehnologijom. Iako je Pulgar postigao autogol u šestom minutu i doneo prednost domaćem timu, nije bilo nervoze kod igrača Bolonje.Usledio je preokret. Prvo je poli izjednačio u 29. minutu, a Pulgar se iskupio za autogol tako što je pogodio sa penala u 34. minutu za 2:1 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je nastao potpuni haos. Bolonja je postigal novi gol u 61. minutu i povela sa 3:1. Međutim, imala je prednost samo do 65. minuta, jer su tada sudije, posle četvorominutnog pregledanja snimka, ustanovile da je pogodak bio neregularan. Minut kasnije, Bolonja je izvela kontru, a Orsolini je pogodio za 3:1. U finišu je Lijanko iz gostujućeg tima dobio crveni karton, a Ico ublažio poraz Torina - 3:2. U nadoknadi je i Aina (Torino) dobio crveni karton.

Serija A, 28. kolo

Petak

Kaljari - Fiorentina 2:1 (0:0) (Žoao Pedro 52, Cepiteli 66 - Kijeza 88)

Sasuolo - Sampdorija 3:5 (1:3) (Boga 38, Dankan 63, Babakar 90+2 - Defrel 15, Kvaljarela 36, Lineti 39, Praet 46, Gabijadini 72)

SPAL - Roma 2:1 (1:0) (Fares 22, Petanja 60 - Peroti 53p)

Torino - Bolonja 2:3 (1:2) (Pulgar 6ag, Ico 89 - Poli 29, Pulgar 34p, Orsolini 64)