SITI NAPRAVIO LUDAČKI PREOKRET: Aguero promašio penal pa doneo pobedu protiv baksuznog Svonsija!
Serhio Aguero, Foto: AP/Nick Potts

ČETVRTFINALE FA KUPA

Sve je išlo savršeno po domaći tim

Fudbaleri Mančester Sitija napravili su jedan od najluđih preokreta u FA kupu.

Oni su pobedili Svonsi sa 3:2 posle preokreta i plasirali se u narednu rundu takmičenja. Sve je išlo savršeno po domaći tim. Poveli su u prvom poluvremenu sa 2:0 preko Grimesa sa penala u 20. minutu i Seline u 29 i sa, izgledalo je velikom prednošću otišli na odmor.

Međutim, pauza kao da je više prijala Građanima. Prvi udar priredio im je Bernardo Silva u 69. minutu koji je prepolovio prednost Svonsija. Potom je u 78. minutu dosuđen penal za Mančester Siti. Odgovornost je preuzeo Serhio Aguero koji je pogodio stativu, a u nastavku akcije lopta je došla do Nordfelta koji je postigao autogol i tako poravnao rezultat. Konačan rezultat postavio je Aguero u 88. minutu.

Kristal Palas Luke Milivojevića nije uspeo da obezbedi plasman u narednu rundU FA kupa pošto je sa 2:1 poražen na gostovanju Votfordu. Golove za domaći tim postigli su Kapue u 27. i Grej u 79. minutu, dok je jedini gol za goste postigao Batsušai u 62.

FA kup, četvrtfinale

Votford - Kristal Palas 2:1 (1:0) (Kapue 27, Grej 79 - Batsušaj 62)

Svonsi - Mančester Siti 2:3 (2:0) (Grimes 20p, Selina 29 - Silva 69, Nordfelt 78ag, Aguero 88)