ŠOK U FERARI: Roma ostala bez bodova protiv Spala! Sampdorija sasula petardu Sasuolu!
Fudbaleri SPALA, Foto: AP/Elisabetta Baracchi

SERIJA A, 28. KOLO

To je sedmi poraz rimskog kluba u sezoni

Fudbaleri Rome izgubili su na gostovanju SPALU sa 2:1 u 28. kolu Serije A.

To je sedmi poraz rimskog kluba u sezoni. Poveo je SPAL u 22. minutu preko Faresa i sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme. U nastavku su postignuta još dva gola. Izjedančio je Peroti sa penala u 53. minutu, a pobedu SPALU doneo je Petanja u 60.

Čak osam golova viđeno je na meču između Sasuola i Sampdorije. Slavio je gostujući tim sa 5:3. Povela je Sampdorija pogotcima Defrela u 15. i Kvaljarele u 36. minutu, a na 2:1 smanjio je Boga dva minuta kasnije. Na 3:1 povisio je Lineti u 39. minutu.

U drugom poluvremenu, ponovo je Sampdorija prva stigla do pogotka, a strelac je bio Praet u 46. minutu. Drugi gol za domaće postigao je Dankan. Za 5:2 pogodio je Gabiadini u 72. minutu, a konačna rezultat postavio je Babakar u nadoknadi vremena.

Serija A, 28. kolo

Petak

Kaljari - Fiorentina 2:1 (0:0) (Žoao Pedro 52, Cepiteli 66 - Kijeza 88)

Sasuolo - Sampdorija 3:5 (1:3) (Boga 38, Dankan 63, Babakar 90+2 - Defrel 15, Kvaljarela 36, Lineti 39, Praet 46, Gabijadini 72)

SPAL - Roma 2:1 (1:0) (Fares 22, Petanja 60 - Peroti 53p)