LOBOVAO GOLMANA SA POLA TERENA: Bleki Milenković video gol sezone, ali ga je sudija poništio!
Igrač Kaljarija daje neverovatan, ali poništen gol, Foto: Printscreen

SERIJA A, 28. kolo

Neverovatna situacija u elitnom rangu italijanskog fudbala

Objavljeno: 23:02h

Fudbaleri Kaljarija pobedili su na svom terenu Fiorentinu sa 2:1 u prvoj utakmici 28. kola italijanske Serije A.

Golove za trijumf Kaljarija postigli su Žoao Pedro u 52. i Luka Čepiteli u 66. minutu, dok je strelac jedinog pogotka za Forentinu bio Federiko Kjeza u 88.

Inače, meč je obeležio pogodak sa pola terena, ali koji nije priznat. Fudbaler domaćih Luka Cigarini uputio je udarac posle indirekta i sa tačno pola terena lobovao golmana Fiorentine. Nažalost, sama reč indirekt znači da nema direktnih udaraca na gol, pa je jasan razlog poništavanja. Ovde VAR nije ni bio potreban.

Srpski defanzivac Nikola Milenković odigrao je 90 minuta za momke iz Firence.

Utakmicu je, međutim, obeležio 13. minut kada je igra prekinuta u čast Davidea Astorija preminulog pre godinu dana.

Astori je ostavio dubok trag i u Kaljariju i u Fiorentini, noseći dres upravo sa brojem 13, a nijedan od ta dva kluba, kao ni njihovi navijači, nisu ga zaboravili.

Bilo je to scena puna emotivnog naboja...

Davide Astori preminuo je od posledica srčanog udara 4. marta prošle godine u hotelu u Udinama pre utakmice Fiorentine sa Udinezeom.