Klopova klopka za Kovača, Liverpul uništio bavarski san, Mesijeva simultanka vodi Barsu u četvrtfinale!
Sadio Mane je postigao sjajan pogodak, Foto: EPA

liga šampiona, osmina finala

Sva dešavanja sa meča mogli ste da pratite na našem lajv-blogu

Objavljeno: 23:13h

Poznati su svi učesnici četvrtfinala Lige šampiona.

Liverpul je sjajnom igrom bio bolji od Bajerna iz Minhena i pobedom od 3:1 obezbedio nastavak evropskog puta.

Hrabri izabranici Jirgena Klopa poveli su u 26. minutu preko Sadia Manea koji je iskoristio nesmotrenost Manuela Nojera i sjajnim golom doveo svoj klub u vođstvo na Alijanc Areni.

Sadio Mane postiže prvi gol
Sadio Mane postiže prvi gol foto: AP

Samo trinaest minuta nakon gola Senegalca, izjednačili su domaći nespretnim autogolom Matipa koji je vratio nadu fudbalerima Bajerna da mogu do konačne pobede.

A, onda u drugom poluvremenu nastavak odlične igre Liverpula.

Van Dajk je kao Milan Pavkov u Beogradu, skočio "nebu pod oblake" i savladao večeras neprepoznatljivog Nojera za delirijum gostujućih navijača na tribinama.

Iako je već i tada bilo sve gotovo, tačku na ovaj meč stavio je još jednom Mane posle odlične asistencije nesebičnog Salaha i tako još jednom potvrdio teoriju da Liverpul igra najlepši fudbal u Ligi šampiona.

Mesi i Kutinjo proslavljaju pobedu
Mesi i Kutinjo proslavljaju pobedu foto: EPA

U drugom meču večeri, Barselona je ne toliko lako koliko pokazuje rezultat savladala Lion i takođe nastavila svoj put u Ligi šampiona.

Gledaoci na Kamp Nou su videli čak šest pogodaka, a Barsa je sa 5:1 poslala Lion kući u Francusku.

Mesi je načeo Francuze prelepom "panjenkom" u 18. minutu meča, a Kutinjo desetak minuta kasnije povisio vođstvo na 2:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, da bi Tusar u 58. minutu lepim golom uveo meč u neizvesnu završnicu.

Međutim, u finišu meča, tačnije u 78. minutu počinje "terorisanje" gostiju. Mesi, pa Pike i na kraju Dembele su dali po gasu i prilično ubedljivo savladali žilavi Lion.

Vidal i Pike posle gola štopera Barselone
Vidal i Pike posle gola štopera Barselone foto: AP

Podsetimo, u četvrtfinalu su se pored Barselone i Liverpula još našli: Ajaks, Mančester Siti, Porto, Mančester junajted, Juventus i Totenhem.

KRAJ UTAKMICA: Barselona je savladala Lion sa 5:1, dok je Liverpul bio bolji od Bajerna sa 3:1

87. minut - GOOOL: Barsa se naljutila i odlučila da uništi protivnika iz Liona, strelac petog gola je Dembele

81. minut - GOOOL: Pike je stavio tačku na ovaj meč!

80. minut - GOOOL: Mesi donosi plasman Barseloni u četvrtfinale!

80. minut - Novi pokušaj Firmina, siguran Nojer

75. minut - Ulazimo u sam finiš poslednjih mečeva osmine-finala

67. minut - Francuzi nastavljaju da prete u Barseloni, jedan gol ih vodi u četvrtfinale Lige šampiona

64. minut - GOOOOL: Nebeski skok Van Dajka i gol za Liverpul posle odlično izvedenog kornera Milnera

60.minut - GOOOL: Lion je uneo neizvesnost na Kamp Nou, Tusar je smanjio na 2:1

60. minut - Gnabri je probio po desnom boku, zavrnuo loptu u peterac, ali ona ne dolazi do Levandovskog

50. minut - Prilika za Barselonu, ali štoper gostiju izbacuje loptu sa gol-linije

49. minut - Salah je zapretio u nastavku drugog poluvremena, ostaje 1:1

POLUVREME: Bajern je uspeo da izjednači u pravom momentu, čak je preko Levandoskog mogao i do potpunog preokreta na isteku prvih 45 minuta, dok Barsa lagano korača ka plasmanu u četvrfinale Lige šampiona.

39. minut - GOOOL: Matip je postigao autogol, posle Gnabrijevog udarca! Zanimljivo u Minhenu za sada

31. minut - GOOOL: Kutinjo na asistenciju Suareza povećava prednost Barselone na 2:0

26. minut - GOOOL: Majstorija Manea za vođstvo Liverpula u Minhenu! Okrenuo je Nojera i lobovao protivničke fudbalere

25. minut - Firmino je imao najbolju priliku na meču posle poluvoleja "iz prve"

20. minut - Musa Dembele je rešio odmah da odgovori Barseloni i zapretio snažnim udarcem koji je prozujao pored gola katalonskog tima

16. minut - GOOOL: Penal za Barselonu, Denajer je pokosio Suareza, ali Mesi je "panjenkom" doneo prednost svom timu

11. minut - Fudbaleri i navijači Bajerna su tražili jedanaesterac posle pada Levandovskog u kaznenom prostoru, međutim sudija se nije oglasio

10. minut - Odličan udarac Ndombelea, gosti iz Liona umalo da dođu do prednosti u ranom delu utakmice

8. minut - Alkantara je pokušao udarcem iz daljine, taman da zagreje dlanove navijača na stadionu

7. minut - Barselona je prva zapretila na startu meča, pokušao je Kutinjo, ali je bio izblokiran

21:00 - Počele su utakmice 1/8 finala Lige šampiona

20:00 - Poznati su sastavi večerašnjih mečeva: