VAR spasio Romu: Krunić je mogao da se proslavi, ali sudija je rekao drugačije! Važna pobeda Rimljana na Olimpiku!
Fudbaleri Rome su bili bolji od Empolija, Foto: EPA / Stefano Lancia

serija a, 27. kolo

Roma je došla do prednosti već u 9. minutu preko Stefana El Šaravija

Fudbaleri Rome pobedili su Empoli u poslednjem meču 27. kola italijanske Serije A rezultatom 2:1.

Vučica je uspela da dođe do pobede protiv autsajdera Empolija na svom Olimpiku u prvom meču u kojem ih je predvodio novi trener Klaudio Ranijeri.

Roma je došla do prednosti već u 9. minutu preko Stefana El Šaravija, ali je Žoan Žezus uspeo da postigne autogol i izjednači samo tri minuta kasnije.Novo slavlje domaćim navijačima doneo je Šik, koji je u 33. minutu doneo novu prednost timu iz Rima, te se sa 2:1 za domaćina otišlo na pauzu.

Novi trijumf za fudbalere Rome
Novi trijumf za fudbalere Rome foto: EPA

Roma je uspevala da sačuva prednost, sve do 88. minuta kad bosanskohercegovački fudbaler Rade Krunić postigao gol. Ipak, posle gledanja VAR tehnologije sudija je video igranje rukom i poništio Krunićev gol, te su sva tri boda ostala u Rimu.